İYİ Partili Ensarioğlu’ndan HDP ve İYİ Parti iddiası – HABER BİZDEN

İYİ Partili Ensarioğlu’ndan HDP ve İYİ Parti iddiası

İYİ Parti Ortadoğu Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Salim Ensarioğlu, birçok anket firması tarafından yürütülen saha çalışmalarında elde edilen sonuçlarla ilgili Medyascope‘a konuştu.

Ensarioğlu, kamuoyuna açıklanan anket sonuçlarında, özellikle HDP ve İYİ Parti’nin oy oranlarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Ensarioğlu, “İnsanlarla anket çalışması yapıldığı zaman HDP ve İYİ Parti’ye oy vereceği belli olan insanlar çekindikleri için oylarını AKP’ye vereceklerini açıklıyorlar. Aynı durum CHP seçmeni için geçerli değil, CHP’liler partilerine oy vereceklerini rahatlıkla açıklıyorlar ama özellikle HDP seçmeni başına bir şey gelmesinden çekindiği için HDP yerine AKP’ye oy vereceğini söylüyor. Seçim gecesi hep birlikte göreceğiz, HDP ve İYİ Parti’nin oy oranları açıklanan oranların 2-3 puan üzerinde çıkacaktır. Bu da AKP oylarından düşecektir” diye konuştu.

K24’de de konuşan Ensarioğlu, Altılı Masa çalışmalarında sıkıntılar yaşanabildiğini fakat bunun normal olduğunu söyleyerek, “Çünkü altı parti bir arada ve hepsinin farklı fikirleri var. Genel itibariyle bir sorun yok” dedi.

Ensarioğlu, kendisinin de Kürt olduğunu, dolayısıyla Kürtler ile bir sıkıntılarının olmadığını belirterek, “Bir Kürt sorunu var, kabul ediyoruz ve herkesin bu konudaki fikri farklı. Bize göre Kürt meselesi vardır Kürtler bu ülkenin vatandaşıdır, sorunlarını da oturup konuşmamız lazım” dedi.

%d blogcu bunu beğendi: