İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan can kaybı bilgisi bulunmamaktadır. Ekiplerimizin saha taraması devam etmektedir” dedi.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, “Çok şiddetli hissettik. Herkes sokaklarda, insanların evlerin dışında, az önce artçı bir deprem daha oldu. Ekiplerimiz dışarıda, tespit çalışmaları yapılıyor. Elektrikler kesik, şu ana kadar bize ulaşan bir yaralanma ve ölüm haberi yok” açıklamasını yaptı. 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul ve çevre illerde hissedilen depremin hiçbir vatandaşımıza zarar vermemiş olması tek dileğimiz. Geçmiş olsun.” paylaşımını yaptı. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, “Hepimiz çok korktuk, çok endişelendik. Umuyorum ki hiçbir şekilde kayıp yaşamayız, geçmiş olsun.” ifadesini kullandı. 

NTV yayınına bağlanan DHA muhabiri Tezcan Solmaz, Düzce’de elektriklerin kesildiğini ve internet erişiminde sorunlar yaşandığını aktardı.

İstanbul ve çevresinde hissedilen deprem Kandilli Rasathanesi; Düzce Gölyaka Sarıdere’de, 5.9 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı. Deprem, 6,5 kilometre derinlikte gerçekleşti

Sabaha karşı 04.08’de Merkez üssü Adapazarı olan 6.0 şiddetinde deprem oldu. Deprem, hem İstanbul’da hem de Ankara’dan hissedildi. Marmara Denizi’nin etrafında birçok noktada hissedilen deprem meydana geldi