İsrail’de Netanyahu’nun bulunduğu kente roketli saldırı

...

 İsrail’de Netanyahu’nun bulunduğu kente roketli saldırı

23.03.2021 - 23:30

Güncelleme : 23.03.2021 - 23:30

İsrail’de parlamento seçimlerinde oy verme işlemi sürerken İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun seçmenler ile bir araya geldiği Beersheba kenti yakınlarına roket düştü. Netanyahu’nun saldırı sırasında bir restoranda olduğu ve tahliye edildiği öne sürüldü. 

Devletin ordusu tarafından yapılan açıklamada, Netanyahu’nun bölgeyi gezmesinden kısa bir süre sonra, İsrail’in güneyine bir roket düştüğü aktarılarak, “Kısa bir süre önce, Gazze Şeridi’nden İsrail topraklarına bir roket atıldı. Sonuç olarak, yalnızca açık alanlarda bir alarm etkinleşti” denildi.

Netanyahu’nun saldırı nedeni ile tahliye edildiği iddiası

İsrailli aktivistler ise, Netanyahu’nun Beersheba’daki bir restorandan ayrıldığı ana ait görüntü yayınlayarak, saldırı sonrası Netanyahu’nun restorandan tahliye edildiği anlar olduğuna dair not düştü.

Likud Partisi ise, aktivistler tarafından servis edilen görüntülerin roket saldırısından önce kaydedildiğini öne sürerek, roketin düştüğü sırada Netanyahu’nun Beersheba’yı çoktan terk ettiğini ifade etti.
Netanyahu’nun seçim kampanyasına etkinliğine katılan yerel bir aktivist ise, saldırı anında Netanyahu’nun hala orada olduğunu iddia etti.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın