İsmail Saymaz, Sedat Peker’in AKP içinden nasıl bilgi aldığını açıkladı – HABER BİZDEN

İsmail Saymaz, Sedat Peker’in AKP içinden nasıl bilgi aldığını açıkladı

saymaz

TV5’te yayınlanan, moderatörlüğünü Hasan Basri Akdemir ve Mustafa Deniz’in yaptığı “4. güç” programına konuk olan gazeteci İsmail Saymaz, ülkücü mafya Sedat Peker‘in videolarının siyasete yansımalarını değerlendirdi.

Saymaz, AKP’nin töhmet altında olduğunu söyleyerek “Bütün AK Parti kitleleri bu pazar ne olacak diye kendi kaderini bekleyen, idamlık mahkum gibi bekleyiş içerisinde. Bu durum AK Parti içerisinde çatlağı büyüttü, öyle görüyorum ben. Parti içerisinde bir eğilim var, daha çok Milli Görüş tandaslı, hâlâ o kimliğini bir ölçüde koruyan eğilim.

Onlar partideki bu milliyetçi yükselişten rahatsızlar ve onun unsuru olarak Süleyman Soylu’dan da rahatsızlar. Dolayısıyla bu hesaplaşma iyi olur, temizlik olur diyerek de görüyorlar anladığım kadarıyla” ifadelerini kullandı.

‘SEDAT PEKER’İN KAHVESİNE KADAR DÜŞTÜLER’
”Bu Parti’nin 10-11 milyon üyesi var. Bu parti kamu ihale kanununu delik deşik ederek dağıttı. İhalelerden doğrudan ve dolaylı geliri var. Bu parti Sedat Peker’in kahvesine kadar düştü mü ya? Yani gerçekten hafızam almıyor, kahveyi bile bedavaya getirdiniz ya” diyen Saymaz, ”Bir diğer ekip, 17-25 Aralık ruhu halinde yani Süleyman Bey’e olumsuz baksa bile ‘bu top buradan aşarsa kimin bahçesine düşer belli olmaz’ noktasındalar. Binali Yıldırım’a da gider, Berat Albayrak’a da gider… O yüzden 17-25 ruh halinde olanlar var. Bir de ‘Görmeyelim, duymayalım nasıl olsa geçer gider, cevap vermeyelim’ diye bakanlar var ama bu AK Parti için çatlağı büyütür” diye konuştu.

‘ERDOĞAN BİLE 20 GÜN SONRA SAHİP ÇIKTI’
Erdoğan’ın Soylu’ya geç sahip çıkmasına değinen Saymaz, ”Cumhurbaşkanı yirmi gün bu konuya girmedi, Sayın Soylu’ya sahip çıkmadı. Sayın Soylu’ya Devlet Bahçeli sahip çıktı. Devlet Bahçeli’den sonra Erdoğan, kuvvetli olmayan bir ölçüde sahip çıktı bence. Dedi ki ‘Sayın Bakanımıza suç örgütleriyle mücadelede yanındayız.’ Halbuki Devlet Bahçeli öyle mi dedi? Ondan daha kuvvetli sahip çıktı. Hatta Sayın Cumhurbaşkanı ifadesinin devamında Binali Yıldırım ve oğluna daha çok sahip çıktı. AK Parti Sedat Peker’in kahvesine kadar düştü mü, kahveyi bile bedavaya mı getirdiniz ya?”

‘PARTİ İÇİNDEN BİLGİ ALDIĞININ EN NET KANITI…’
Gazeteci Saymaz, “Sedat Peker ilk videosunda ne planlamıştı? ‘7-8 bölüm çekeceğiz’ dedi. ‘Kahramanlarımız olacak,’ dedi. Kim olacak dedi? Mehmet Ağar, efendime söyleyeyim Korkut Eken, pelikancılar…’ Bunları dedi, fakat birdenbire dördüncü videodan itibaren Sayın Soylu katıldı. Soylu ile beraber Soylu’nun alt başlıkları katıldı, bazı gazeteciler katıldı” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

Bu arada ne oldu? Sezgin Baran Korkmaz girdi devreye, SADAT girdi, Suriye silahları girdi… Konu çeşitliliği artmaya başladı, figürler artmaya başladı. Bu arada güncel gelişmelere bağlı olarak süreç uzadı. Bugün itibari ile Sedat Peker’in ele aldığı dosyalar, evrak evrak verdiği bilgiler itibariyle şunu anlıyorum. Bürokraside bir çatlaktan bilgi, belge akıyor.

Emniyetten olabilir, yargıdan olabilir, iş dünyasından bilgi, belge akıyor. Maliye Bakanlığı’ndan dili yanmış, ihalelerden dili yanmış iş adamları mesela. Sezgin Baran Korkmaz olayının bu kadar detaylandırılması sadece bir yeraltı dünyasının fısıltısı olmaktan çıkarıyor durumu. Bence parti içinden de bilgi alıyor. Parti içinden bilgi alıyor olayının en net kanıtı, Ekim ayında ilk videodan itibaren görüştüğü kişilerin sıkalası. Silivri olayına dahil bu kadar enformasyon vermesinin sebebi de zannedersem emniyet içinden bilgi alıyor olması.

‘BEN BUNLARI DAVUTOĞLU İLE ARINÇ’TAN DUYDUM’
Saymaz, Sedat Peker-Serdar Ekşioğlu diyaloğunda “Pelikancılar” konusunun açıldığını ve Ekşioğlu’nun “Pelikan lideri de şu…” dediğini ve Peker’in “Ahmet Davutoğlu dedi diye, ben öyle demiyorum ki herkes diyor,” sözlerini hatırlatarak o grupta olup adı anılan bir gazeteci, bütün bunlara değil de Serdar bizimle görüşmedi kısmına itiraz ediyor,” dedi.

“Asıl rezalet öbür tarafta. Ya görüşse ne olur, görüşmese ne olur?” diye soran Saymaz, “Demiyor ben ya da eşim pelikanın içerisinde değiliz. Bir ara pelikan diyen herkese soruşturma başlatıyorlardı. Terörle mücadeleye çağırdılar. Dediler ki ‘pelikan demişsin’, ‘Evet dedim’ dedim. Bunun neresi suç?” ifadelerini kullandı.

Saymaz son olarak “Dediler ki ‘Bunu FETÖ’cüler söylüyormuş. FETÖ’cüler söylediği için bu örgüt propagandasıymış’. Beni bununla itham eden kişinin kayınpederi STV’de rahmeti rahmana kavuştu. Bunu FETÖ’den falan duymadım. Arınç’tan, Davutoğlu’ndan duydum. Benim hakkımda soruşturma başlatıldı ‘Pelikan’ dediğim için. Haydi buyurun Sedat Peker’e de başlatın ‘Pelikan’ diyor, Serdar Ekşioğlu ‘pelikan’ diyor” sözlerini kaydetti

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: