İsmail Saymaz paylaştığı fotoğrafla “Troliçe” Hilal Kaplan’ı yerin dibine soktu – haberbizden

İsmail Saymaz paylaştığı fotoğrafla “Troliçe” Hilal Kaplan’ı yerin dibine soktu

Gazeteci İsmail Saymaz, Sabah Gazetesi’nden köşe yazısında kendisinden ‘Bylock İsmail’ olarak bahseden Hilal Kaplan’a yanıt verdi.

Saymaz, “Daha iki ay önce, Hilal Kaplan ‘Ailenin Adı Yok Ya Da Neden Feminist Değilim?’ Sayın İsmail Saymaz beyefendiye selamlarım ile diye bir kitap gönderdi bana. Hiç utanmıyor musun?” diye sordu.

 Sabah Gazetesi’ndeki köşesinde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na Çorum’da bir kadın yurttaşın ‘Dokunma çocuğuma. Haydi yürü yürü” ifadesine ilişkin bir yazı yazan Hilal Kaplan, “Çorum’da aslında o kadın Kılıçdaroğlu’nun selamına selam verdi ama pusetteki çocuğuna doğru yürüdüğü için ‘Çocuğuma dokunma’ tepkisi verdi” diye yazdı. 

Saymaz ise, “Daha iki ay önce, Hilal Kaplan ‘Ailenin Adı Yok Ya Da Neden Feminist Değilim?’ Sayın İsmail Saymaz beyefendiye selamlarım ile diye bir kitap gönderdi bana. Hiç utanmıyor musun? Kitap yazıp el altından bana gönderiyorsunuz. Ben bunu incitmemek adına bir şey yapmıyorum.  Her şeyi yazıyorsun, hakaret ediyorsun, dava açıyorsun sonra imzalı kitap gönderiyorsunuz. Bir de lakaplı yazılar yazıyorsunuz. Ben lakabın tillahını takarım, fakat RTÜK başkanı kolluyor.” ifadelerini kullandı. 

Bu açıklamalarının ardından İsmail Saymaz, Hilal Kaplan’ın kendisine gönderdiği imzalı kitabın fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

YAYIN EDİTÖRÜ: İMZA BANA AİT

Kaplan’ın yayıncısında da “O kitabı biz imzaladık, Hilal hanımın haber yok” açıklaması geldi.

 KAPLAN’DAN TEŞEKKÜR

Kaplan da bu açıklama sonrası “Sana kitap imzalayıp gönderdiğimi düşünecek kadar zavallı durumdasın. Beyefendi olmadığını kanıtlamak için bu kadar uğraşmasaydın Genç bir emekçiyi de zor durumda bıraktın. Bylock İsmail’e “Görgüsüz İsmail” lakabını kendin eklemiş oldun. Hayırlı olsun.” diyerek Saymaz’a bir kez daha yanıt verdi.

SAYMAZ: HERŞEY SAHTE

Saymaz da bu açıklamalara, “Güya Turkuaz Kitap’ın çalışanı, Hilal K’nin haberi olmadan fakat onun imzası ve el yazısını taklit ederek, kitabı göndermiş. İki ihtimal var: Ya genç çalışan suçu üstlendi. Ya da bir sahtecilik var. Fakat imzası taklit edilen kişi teşekkür ediyor. Her şey yalan, her şey sahte.” diye karşılık verdi

Bir Cevap Yazın