İçişleri Bakanlığı ve Valilikten Amedspor-Bursaspor maçı hakkında açıklama – HABER BİZDEN

İçişleri Bakanlığı ve Valilikten Amedspor-Bursaspor maçı hakkında açıklama

Diyarbakır Valiliği, Amedspor-Bursaspor maçı ile ilgili sosyal medyada yer alan görüntülerin ardından ilgililer hakkında yasal işlem başlatıldığını açıkladı. Diyarbakır Stadyumu’nda oynanan ve Amedspor’un 2-0’lık galibiyeti ile sonuçlanan Bursaspor maçının ardından Valilikten bir açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “İlimizde oynanan Bursaspor -Amedspor maçı ile ilgili gerekli tüm tedbirler alınmıştır. Ancak sosyal medyada yer alan görsellerin seyircilerin elbiselerinin içinde stada sokulduğu konuya güvenlik kuvvetlerimizce derhal müdahale edildiği ve ilgililer hakkında yasal işlem başlatıldığı Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

İçişleri Bakanlığı’ndan açıklama

Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

“Bu akşam, Diyarbakır’da oynanan maçta alınan tüm güvenlik önlemlerine rağmen vücutlarına sararak stada soktukları değerlendirilen görsellerle ağır provakasyon hedeflenmiştir.

Sporu provakatif içeriklerle zehirlemek, isteyenlere hiç bir şartta fırsat verilmeyecektir. Provokasyona gerekli müdaheleler yapılmış ve derhal ilgililere yönelik soruşturma başlatılmıştır.”

Taraftarların tribünleri doldurduğu maçta Amedspor rakibini 2-0 yendi.

Amedspor’a galibiyeti getiren golleri 31’de Mehmet Alaeddinoğlu, 50’de Mansur Çalar kaydetti.

Bu sonuçla Amedspor puanını 9’a çıkartırken Bursaspor, 6 puanda kaldı.

%d blogcu bunu beğendi: