Hüseyin Çelik: Bu Bahçeli’nin Erdoğan’a tuzağıydı Dedi – haberbizden

Hüseyin Çelik: Bu Bahçeli’nin Erdoğan’a tuzağıydı Dedi

Cumhurbaşkanı seçilmek için gerekli olan yüzde 50+1 ile ilgili konuşan eski bakan ve AKP’nin kurucularından Hüseyin Çelik, “50+1 Bahçeli’nin Erdoğan’a tuzağıydı” dedi.

Eski Kültür ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, KARAR TV’de Elif Çakır ve Yıldıray Oğur’un sorularını yanıtladı. 50+1 tartışmalarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Çelik, “50+1 Bahçeli’nin Erdoğan’a tuzağıydı” diye konuştu.

‘Dış güçler paranoyasını reddediyorum’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kötü giden ekonomiyi dış güçlere bağlamasını değerlendiren Çelik, “Ülkede ekonomi kötüyse gidip Merkel, Biden’e mi çatacağız? Dış güçler paranoyasını siyasete girdiğim günden beri reddeden birisiyim. Başımıza taş düşse dış güçlere havale edip, kendimizi kurtarmaya çalışıyoruz. Bir ülkede demokrasi ve can güvenliği yoksa kimse yatırım yapmaz. Kırılgan durumda olduğunuz zaman birileri sizinle oynar. Düşmanımız var evet. Diplomaside her şey menfaatlere dayanır” ifadelerini kullandı.

‘Bahçeli racon kesiyor’

“Her iktidar muhalefete düştüğünde sorgulanacaktır” diyen Çelik, “Tayyip Bey’in iyi siyasetçi olduğu tartışmasız. Neticede hayatında artılar eksiler var. Yenikapı ruhu ne kadar güzeldi. Şimdi gel gelelim Bahçeli racon kesiyor. Bunu doğru bulmuyorum” diye konuştu.

“CHP bir şeyi doğru yapıyorsa yanlış denilmez” diyen Çelik, “AK Parti’nin de helalleşmeye kalkışması gerek” dedi.

Bir Cevap Yazın