HÜDAPAR Genel Başkanı İshak Sağlam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasa çağrısına ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanının dile getirdiği yeni bir anayasa söylemi, toplumda yıllardır var olan sivil bir anayasa beklentisini tekrar canlandırmıştır.” ifadesini kullandı.

Hür Dava Partisi (HÜDAPAR) Genel Başkanı İshak Sağlam, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasa çağrısına ilişkin, “Sayın Cumhurbaşkanının dile getirdiği yeni bir anayasa söylemi, toplumda yıllardır var olan sivil bir anayasa beklentisini tekrar canlandırmıştır.” ifadesini kullandı.

Sağlam, yaptığı yazılı açıklamada, gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. Yeni anayasa konusuna değinen Sağlam, yeni anayasanın tartışmasız bir ihtiyaç olduğunu belirtti.

“Sayın Cumhurbaşkanının dile getirdiği yeni bir anayasa söylemi, toplumda yıllardır var olan sivil bir anayasa beklentisini tekrar canlandırmıştır.” ifadesini kullanan Sağlam, şunları kaydetti:

“Ülkenin birçok köklü sorununun temelinde mevcut darbe anayasası vardır. Şimdiye kadarki bütün anayasalar, olağanüstü şartlarda ve askeri vesayet dönemlerinde hazırlandıkları için halkı öncelemekten ziyade statükoyu koruma amacına matuf oldular.”