HÜDA PAR Erdoğan kararını vedi – HABER BİZDEN

HÜDA PAR Erdoğan kararını vedi

Hizbullah ile yakınlığı bilinen Hür Dava Partisi, Batman ve Van’da birer milletvekilliği karşılığında 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldı.

Hizbullah ile yakınlığı bilinen Hür Dava Partisi (HÜDA PAR), Batman ve Van’da birer milletvekilliği karşılığında 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı aldı. Edinilen bilgilere göre, Diyarbakır birinci sıra milletvekilliği isteyen HÜDA PAR, tepki toplayacağı ve AKP il teşkilatının karşı çıkması üzerine Batman ve Van’da birer milletvekilliğinde anlaştı. Hizbullah’ın içinde bir kanadın buna karşı çıktığı ifade edilirken, iç tartışmaların da artacağı belirtiliyor. 

YAPICIOĞLU: ERDOĞAN’I DESTEKLEYECEĞİZ

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, partisinin bugün Amed’te düzenlenen Genel İdare Kurulu Toplantısının ardından ittifak meselesine ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yapıcıoğlu, “Başkanlık Divanı toplantısında, daha önce yetkili kurullarımızla hatta il ve ilçe teşkilatlarımızla da yapmış olduğumuz istişarelerle uyumlu olarak 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhur İttifakı adayı Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleme kararı aldık. Bu kararın milletimize, memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Parlamento seçimleriyle ilgili de görüşmelerimiz devam ediyor” diye konuştu. 

%d blogcu bunu beğendi: