HDP’li Belediye Eşbaşkanı tahliye edildi – haberbizden

HDP’li Belediye Eşbaşkanı tahliye edildi

Seçilmiş Sur Belediyesi Eşbaşkanı Cemal Özdemir’in tutuklu olarak yargılandığı davaya bugün  Diyarbakır 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. Özdemir, duruşmaya 16 Kasım 2020 tarihinden bu yana tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS ile katılırken, avukatları Şilan Çelik ve Ferhat Kılınç duruşmada hazır bulundu.

Mezopotamya Ajansı’nda yer alan habere göre; yürütülen soruşturma kapsamında ele geçirildiği öne sürülen bir dokümanda adı yer aldığı gerekçesiyle ‘örgüt üyeliği’ iddiasıyla suçlanan Özdemir, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek, tahliye talebinde bulundu.

AVUKATLARDAN MÜKERRER YARGILAMA İTİRAZI

Özdemir’in avukatları Şilan Çelik ve Ferhat Kılınç da, müvekkillerinin sadece isminin bir dokümanda geçmesi nedeniyle ‘örgüt üyesi’ olarak suçlanamayacağını ifade etti. Avukat Kılınç, Özdemir’in daha önce Diyarbakır 8’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘örgüt üyeliği’ suçlamasıyla yargılandığını ve 8 yıl 9 ay hapis cezası verildiğini, aynı suçlamayla yargılanmasının mükerrer yargılanma olacağını belirterek, davanın reddini istedi.

Bir Cevap Yazın