HDP’den istifa eden belediye başkanından ilginç sözler: ben Barzaniciyim! – haberbizden

HDP’den istifa eden belediye başkanından ilginç sözler: ben Barzaniciyim!

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde Barzani’ye yakın isimlerle yapılan ittifak sonrasında HDP’den Belediye Başkanı seçilen Felat Aygören, geçen Ağustos ayında HDP’den istifa etmişti. Dicle Belediye Başkanlığı görevini bağımsız olarak götüreceğini belirten Felat Aygören, Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Barzani’ye yakınlığıyla bilinen Rudaw’a konuştu. HDP’den istifa etmesi ile ilgili, “Biz birlikte yürüyemiyorduk. Fikren anlaşamıyorduk, suyumuz aynı dereden akmıyordu. Bunu öyle açık bir şekilde söyleyemeyiz” diyerek açıklayan Aygören, Dicle Belediyesi eş başkanı Yasemin Üçer’i görevden almış ve bu sebeple HDP tarafından da kınanmıştı.

HDP’den istifası ile ilgili “Dicle ilçesine de kayyum atanmasın diye mi istifa ettiniz” soruya, “Kayyum meselesi değil. Çünkü biz bugüne kadar kanunsuz hiçbir şey yapmadık. HDP’de olsaydık bile kayyum atanacağını sanmıyorum. Neden kayyum atanmazdı diyorum? Çünkü biz belediyede siyaset yapmıyorduk. Biz hizmet için buraya geldik, hala da o hizmeti veriyoruz. Biz halkın arasına nifak sokmuyoruz, falankes bu partiden filankes şu partiden demiyoruz. Biz herkese eşiş hizmet ediyoruz. Bu nedenle hizmet veya kayyum kaygımız yoktu” diye yanıt veren Aygören, Barzani çizgisinde olduğunu da şöyle anlattı:

“Şahsen bu güne kadar da kanunlara aykırı hiçbir şey yapmadım. Bugüne kadar Barzani çizgisinde siyaset yapmıştık. Ancak şunu her zaman da söylüyorum; belediye siyaset yeri değil, hizmet yeridir. Biz hizmet vazifesi için hazır olduk ve bu hizmeti de sürdürüyoruz.”

Odatv.com

Bir Cevap Yazın