HDP aday çıkarmayacağını açıkladı! Erdoğan’dan ilk yorum! – HABER BİZDEN

HDP aday çıkarmayacağını açıkladı! Erdoğan’dan ilk yorum!

erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Erdoğan, aday çıkarmayacağını açıklayan HDP ile ilgili soruya cevap verdi.

Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde

HDP zaten en başından beri bu masanın yedinci ortağıydı. Şimdi masanın altından üstüne çıktı. CHP ile HDP’nin azami müşterekleri olduğunu biliyoruz ama bunu milletimize anlatmamız gerekiyordu. HDP eşittir PKK’dır. HDP eşittir YPG/PYD’dir Bunu her zaman söyledik. Bu denklemde CHP’nin yeri nerede kalıyor? Bunu milletim düşünsün. Yedili masadaki diğer partilerin vatandaşım benim bir daha düşünsün.

Meral hanım “HDP de HDP’nin talepleri de masaya gelemez” demişti. Ama şimdi HDP aday çıkarmayarak bütün varlığıyla bu kumar masasına oturmuş durumda. HDP verecekleri dstek karşılığında elbette taleplerinin karşılanmasını isteyeceklerini açıkça belirtiyor. Bu taleplerin ne olduğunu da elbette Kandil belirliyor. Milletim bunların oynadığı oyunu görüyor. 14 Mayıs’ta inşallah gereken dersi benim aziz milletim verecek.

Bu masanın ilkesizlik üzerine kurulu olduğunu biz zaten hep söyledik. Meral hanım bu masayı biliyorsunuz kumar masası olarak anlattı. Hile, hurda, hainlik bu masada her şey var. Herkes birbirine çalım atıyor. Kimin hesabı diğerine uyacak, uymayacak, bunu önümüzdeki günler daha iyi gösterecek. İçlerinden bazılarının gerçerkleri görmesi, hakikati dile getirmesi tabii ki önemli.

%d blogcu bunu beğendi: