Gözler İmamoğlu’nda! Belediye başkanlarına yetki verildi.

Gözler İmamoğlu'nda! Belediye başkanlarına yetki verildi.

 Gözler İmamoğlu’nda! Belediye başkanlarına yetki verildi.

16.04.2020 - 12:40

Güncelleme : 16.04.2020 - 12:41

TBMM’de yapılan düzenlemeyle koronavirüs salgını nedeniyle belediyelere su faturalarını 3 ay erteleme yetkisi verildi. Kararın ardından herkes koronavirüsten en çok etkilenen şehrimiz olan İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nun su faturalarını erteleyip, ertelemeyeceğini merak etmeye başladı. Koronavirüsün yurt genelinde tüm illere yayılmasının ardından insanlar evlerinde kalmaya başladı.

Dışarı çıkamayan vatandaşlarda, faturaların ertelenmesi yönünde bir beklenti oluştu. Konuyla ilgili Meclis’te çalışma yapıldı. Koronavirüs Salgınının Ekonomik ve Sosyal Hayata Etkilerinin Azaltılması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi.

Gözler İmamoğlu’na çevrildi: Buna göre; konutlara ve faaliyetleri durdurulan iş yerlerine ilişkin su faturası borçları, belediyeler tarafından 3 ay süreyle ertelenebilecek. Kararın çıkmasının ardından gözler İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çevrildi. Koronavirüsün Türkiye’de en çok vakasının görüldüğü ve en çok etkilenen şehri olan İstanbul’da CHP’li İmamoğlu’nun faturaları erteleyip ertelemeyeceği merak ediliyor.

Su faturalarına not düşülmüştü: Öte yandan İstanbullulara geçtiğimiz ay gönderilen su faturalarına düşülen not tepki çekmişti. İmamoğlu yönetimindeki İSKİ, koronavirüs sonrası gönderilen ilk su faturasına, “Sayın abonemiz koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Nisan itibariyle faturanız su sayacınızın okuma işlemi yapılmadan, son üç ay tüketiminizin ortalaması alınarak tahakkuk ettirilmiştir.

Su tüketiminize bağlı tahakkuk farkları okuma yapılan ilk dönemde mahsuplaştırılacaktır.” ibaresini düşmüş, şu anki faturalarda almadığı bedeli okuma yapılan ilk faturada alacağını belirtmişti.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.