Gökhan Zan milletvekili aday adayı oldu! – HABER BİZDEN

Gökhan Zan milletvekili aday adayı oldu!

Maraş depremlerinin ardından ağır yıkıma uğrayan Hatay’dan yaptığı açıklamalarla gündeme gelen eski milli futbolcu Gökhan Zan ile eski MHP’li futbolcu Ünal Karaman, İYİ Parti rozeti takarak milletvekili aday adayı oldu. İki eski futbolcunun da rozetlerini, İYİ Parti’nin grup toplantısının başında partinin lideri Meral Akşener taktı.

Zan, rozeti takmasından sonra yaptığı konuşmada “Bildiğiniz üzere ben medeniyetinin yeşerdiği insanlık tarihine kadar eski birikimleri bir arada barındıran medeniyetin topraklarından Hatay’dan Antakya’dan geliyorum. Ama aynı zamanda öyle bahtsız bir şehirden geliyorum ki depremlerden afetlerden savaşlardan işgallerden başını kaldıramayan bir coğrafyadan geliyorum” diyerek şöyle devam etti:

“Ancak Hatay insanları kendi tırnaklarıyla sırtından yükü eksik etmeyen her seferinde küllerinden yeniden doğan memleketin çocuklarıyız aynı zamanda. Atamızın bize son armağanıdır, göz nurudur Hatay, Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, Hatay benim şahsi meselemdir, bundan sonra Hatay hepimizin şahsi meselesidir. Ben sizlere tekrardan Hatay’ı deprem bölgesini ihya ve inşa etmek için tekrardan hakça hukukça kardeşçe bundan önce nasıl yaşadıysak bundan sonra da yaşayacağımızdan eminim.”

Karaman ise “Cesurlar hareketinin kıymetli mensupları hepinizi saygıyla selamlıyorum. Büyük ümitlerle çıktığım bu yolda bir iz bırakabilmek Türk milliyetçileriyle yol yürümek için buradayım. Yaradan yolumuza yoldaş olsun” ifadelerini kullandı

%d blogcu bunu beğendi: