Gergerlioğlu: ‘HDP’ Bir el uzattı, tüm partilerin el uzatması lazım – haberbizden

Gergerlioğlu: ‘HDP’ Bir el uzattı, tüm partilerin el uzatması lazım

azır Cihangir İslam ve Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile TV5’te yayınlanan Ters Açı programına katılan HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu gündemi değerlendirdi.

Gergerlioğlu;

Türkiye’nin barışını isteyen bir partiyiz. İnsan hakları, hukuk, adalet anlamında belli bir standardın yakalanmasını arzu eden bir partiyiz. İnsanlar kabul etsin veya etmesin Türkiye’nin en büyük sorunu kürt meselesi ile uğraşıyoruz. Yıllardır bu ülkede can yakıcı bir sorun, bir şekilde insan haklarına uygun bir şekilde çözülmeli. Bunu erteleye erteleye bir yere varamayız. 

Bu ülkenin vatandaşları kendini eşit hissetmeli, ayrıcalığa uğramış gibi hissetmemeli. HDP, son kongresinde çok net bir şekilde, Türkiyelileşme rotasını tüm Türkiye’ye gösterdi. 

Bunu istediği orada başardı veya başarmadı o ayrı bir tartışma konusu ama partimiz en etkin bir şekilde tüm Türkiye’de barışın sağlanması için bir gayret sarf ediyor. Ve tüm Türkiye’de her farklı kesimin bu çağrıya el uzatması lazım. Bir el uzatılmış partimiz tarafından, tüm partilerinde buna el uzatması lazım. Siyaset şu anda hepimizin gördüğü gibi çıkmaz bir sokak. Kimse hareket ettirmek istemiyor, iktidar kutuplaşma siyasetini seviyor. İstedikleri gibi kutuplaştırmaya çalışıyorlar. Biz parti olarak kesinlikle kutuplaşmanın malzemesi olmak istemiyor ve ülkeyi kurtaralım istiyoruz.”

Ters Açı program linki;

Bir Cevap Yazın