Flaş… Erdoğan’dan Baro ve Tabip odalarına seçim müdahalesi

Flaş... Erdoğan’dan Baro ve Tabip odalarına seçim müdahalesi

 Flaş… Erdoğan’dan Baro ve Tabip odalarına seçim müdahalesi

05.05.2020 - 15:25

Güncelleme : 05.05.2020 - 15:26

AKP”li Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansla katıldığı AKP MYK Toplantısı’nda açıklama yaptı. Erdoğan “Baro ve tabip odalarının seçim usulleri yeniden belirlenecek.” ifadesini kullandı.

Açıklamadan öne çıkan başlıklar şöyle: Rehavete ve karamsarlığa mahal vermeden, ülkemizi bu salgın müsibetinden kurtaracağız. Milletimizin verdiği destek en büyük güç kaynağımızdır. Yanımızda yer alan halkımızdan bir müddet daha bu hassasiyetini sürdürmesini bekliyoruz. Mayıs ayında faaliyetlerine yeniden başlatmaya izin verdiğimiz işletmelerle, insanlarımıza kurallara riayet konusunda güveniyoruz. Aksi halde tedbirleri yeniden sıkılaştırmak zorunda kalabiliriz.

ANKARA BAROSU AÇIKLAMASI

Bir an önce 2023 hedeflerimize doğru eskisinden çok daha kararlı ve süratli bir şekilde ilerlemeye devam etmeliyiz. Salgınla mücadelemizin başarıyla sürmesi gündemimizdeki meselelere daha sıkı bir şekilde yönelmemize imkân sağlıyor.

Meclis’te başlanmış olan ya da neticelenmeyi bekleyen pek çok düzenleme bulunuyor. Bunlardan biri de barolar ve tabip odaları başta olmak üzere meslek kuruluşlarının seçim usullerinin yeniden belirlenmesiyle ilgili taslaktır.

Geçtiğimiz günlerde Ankara Barosu’nun ve aynı zihniyetteki yapıların fütursuz saldırılarına şahit olduk. Sadece bu örnek dahi meslek kuruluşlarının seçim usulüne yönelik düzenlemenin aciliyetini ortaya koymuş, en kısa sürede Meclis’in takdirine sunmalıyız.”

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.