Fatih Erbakan’dan ‘CHP ve HDP ile ittifak yapar mısınız?’ sorusuna net yanıt – haberbizden

Fatih Erbakan’dan ‘CHP ve HDP ile ittifak yapar mısınız?’ sorusuna net yanıt

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih ErbakanHabertürk‘te Eren Eğilmez‘in sunduğu ‘Gerçek Fikri Ne?’ programında gazeteciler Gürkan Hacır ve Nagehan Alçı‘nın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Fatih Erbakan, Gürkan Hacır’ın “İttifak meselesini geniş çerçevede açtınız ama bu 3. ittifak meselesini birazcık daha somuta indirgeyebilir miyiz? Yani siz kimlerle bir araya gelirsiniz veya kimlerle gelmem dersiniz? Biz oradan da bir sonuç çıkartabiliriz. HDP ile CHP ile sanırım gelmiyor musunuz?” sorusuna “Bunun toplumdaki karşılığı faydadan çok zarar getiriyor” diyerek HDP ve CHP ile ittifaka sıcak bakmadığının sinyalini verdi. gercekgundem.com’un aktardığına göre, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın CHP ve HDP ile ilgili ittifakla ilgili açıklaması şöyle:

“Bunun toplumdaki karşılığı faydadan çok zarar getiriyor. Yani sinerji yerine tam tersine negatif etkisi oluyor. İktidara da çok hazır bir argüman oluyor. Önünde CHP’nin HDP’nin  olduğu bir ittifakta kim oraya geçerse geçsin bir sürü söylenecek sözler oluyor. İşte Saadet Partisi’nin yaşadıkları ortada.

Dolayısıyla bununda ortadan kalkması, kırılması bakımından…. İşte sağ partile, muhafazakar insanların olduğu bir 3. ittifak… Örneğin İYİ Parti olabilir, Demokrat Parti olabilir, Saadet Partisi de olabilir. Sayın Davutoğlu’nun partisi (Gelecek Partisi) de olabilir, Büyük Birlik Partisi olur, Yeniden Refah Partisi olabilir. Yani olabilir diye konuşuyorum ben.

Böyle bir çerçeve çizildi, görüşme oldu gibi bir ifadem yok. Ancak olabilir.”

Bir Cevap Yazın