Erdoğan’ın ‘Deniz Albayı’ diyerek hedef aldı Nedeni HDP ! – haberbizden

Erdoğan’ın ‘Deniz Albayı’ diyerek hedef aldı Nedeni HDP !

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası’nda partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı. Erdoğan burada yaptığı konuşmasında, isim vermeden, CHP’li eski milletvekili emekli Albay Dursun Çiçek’i hedef aldı.

Erdoğan, Dursun Çiçek’in, Cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin “2’inci turda HDP’ye bakanlık vaat edilebilir. Sicili temiz, İYİ Parti ve diğer milliyetçi kesimin, kimsenin itiraz edemeyeceği, PKK ile bağlantısı olmayan biri 2. tur için vaat edilebilir” açıklamasına göndermede bulunarak, şunları söyledi:

“CHP Genel Başkanının Millet İttifakı olarak adlandırılan oluşumu bir arada tutmak için nasıl ıkınıp sıkıldığını, bölücü örgütün uzantılarıyla nasıl bakanlık pazarlığına tutuştuğunu görüyorsunuz. Bir deniz albayının PKK ile iltisaklı olanlara nasıl bakanlık verileceğini anlatmasından daha büyük bir zillet olabilir mi? Sen bu ülkenin ordusunda albay olarak görev yapacaksın sonra da gelip böyle rahat rahat ‘Ne olacak? Normaldir. Vekil, onlar da bakanlık görevi alabilir’ diyeceksin. Bu mesele karakter meselesidir. Karakterde, cibilliyette bir sıkıntı varsa ona bir şey diyemem. CHP işte bu yüzden girdiği her seçimi kaybediyor. Oy oranını yüzde 25’lik bir oranın üstüne taşıyamıyor. Faşistliği ile beceriksizliği ile, terör örgütleri ve suç çeteleriyle aynı kulvarda yürüyüşü ile CHP apaçık ortadadır.”

Bir Cevap Yazın