Erdoğan’ın Berat Albayrak ve Süleyman Soylu planı: İnce ince doğranıyor…

Erdoğan'ın Berat Albayrak ve Süleyman Soylu planı: İnce ince doğranıyor...

 Erdoğan’ın Berat Albayrak ve Süleyman Soylu planı: İnce ince doğranıyor…

19.02.2021 - 21:01

Güncelleme : 19.02.2021 - 21:01

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP kongreleriyle birlikte sahaya inmesini Süleyman Soylu ve Berat Albayrak ile ilişkilendirdi. Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, bugünkü yazısında AKP kulislerinden edindiği bilgileri okuyucularına aktardı. 

AKP’nin sosyal mesafesiz ve tartışmalı kongrelerine değinen Ahmet Takan, “Ne anayasa değişikliği, ne seçim ve siyasi partiler yasalarında konuşulan değişiklikler, ne ekonomik kriz ne de Gara operasyonu… AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, çalışma programının tüm ağırlığını AKP kongrelerine vermiş.” değerlendirmesinde bulundu.

“EKİP DOĞRANIYOR”

Erdoğan’ın kongrelere bu kadar önem vermesinin nedenini ise parti içi dengeleri sağlamak olduğunu yazan Takan, “Damat Berat Albayrak bakanlıktan uçurulduktan sonra bürokrasideki ekibi beklenen gibi ince ince doğranıyor. 

SIRA MEDYADA

Sıranın medya yapılanmasına geldiği konuşuluyor. Tayyip Erdoğan’ın, Berat Albayrak’ın gelecek hesapları doğrultusunda AKP teşkilatları içindeki birikimini kırmak için Kovid belasını bile umursamaması çok doğal!.. Sadece Berat Albayrak’ın birikimi mi?.. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dantel gibi örmeye çalıştığı organizasyonları da bozması gerek. O zaman da şahsının bizzat kongre yapılan kritik illere gitmesi şart olmuş.” ifadelerini kullandı. 

Takan’ın yazısının ilgili bölümü şöyle: 

AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, çalışma programının tüm ağırlığını AKP kongrelerine vermiş. Bizzat gidip katılması da o yüzdenmiş.

Tayyip Erdoğan, her hafta yapılan grup toplantısından 1 gün önce tüm milletvekillerinin Kovid testi yapılmasını şart koşar. Testi negatif çıkmayan kim olursa olsun grup toplantısına katılamaz.

Zira, saray toplantıları içinde aynı kurallar geçerlidir. Ve hatta, -bunu çok kritik noktadaki bir saray kaynağımdan duymuştum- saraya gelen özel konukların bir çoğu ile yüze yüze görüşmez. Ayrı ayrı odalardan görüntülü sistemle görüşür.

“BEKLENDİĞİ GİBİ…”

Damat Berat Albayrak bakanlıktan uçurulduktan sonra bürokrasideki ekibi –beklenen gibi- ince ince doğranıyor. Sıranın medya yapılanmasına geldiği konuşuluyor.

Tayyip Erdoğan’ın, Berat Albayrak’ın gelecek hesapları doğrultusunda AKP teşkilatları içindeki birikimini kırmak için Kovid belasını bile umursamaması çok doğal!.. Sadece Berat Albayrak’ın birikimi mi?.. 

ŞART OLDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun dantel gibi örmeye çalıştığı organizasyonları da bozması gerek. O zaman da şahsının bizzat kongre yapılan kritik illere gitmesi şart olmuş. Video konferans beklentileri kesmiyor!

Tayyip Erdoğan’ın son katıldığı il kongrelerindeki manzaralar bir bakın… Hele en son şu Ankara il kongresindeki görüntülere…

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın