Erdoğan’dan Sokağa çıkma yasağı açıklaması: Devam edecek..

Son Dakika

 Erdoğan’dan Sokağa çıkma yasağı açıklaması: Devam edecek..

13.04.2020 - 18:50

Güncelleme : 13.04.2020 - 18:59

Cumhurbaşkanı Erdoğan, video konferansla gerçekleştirdiği kabine toplantısının ardında açıklama yapıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifası tartışılırken gerçekleştirdiği Kabine Toplantısı’nın ardından açıklama yapmak için ekren karşısına geçti. Sözlerine maske dağıtımına başladıklarını söyleyerek başlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, yeni yapılan hastaneler hakkında bilgi verdi:

“Koronavirüs salgını başta olmak üzere gündemimizdeki konuları enine boyuna değerlendirdik. Ülkemiz bu süreçte olumlu yönden bir ayrışma içindedir. Hastaların tedavisinden teşhisine kadar iyi durumdayız. Doktorların ihtiyaçları, malzemeleri, ilaç gibi konularda hiçbir eksiğimiz yoktur. Vatandaşlarımızın tedariki konusunda hiçbir eksiğimiz yoktur. Türkiye gibi 83 milyonluk bir ülkede aksaklık yaşanabilir. Var olanı bölüşmek, dağıtmak, küçük gecikmeler olabilir. Her vatandaşımıza ücretsiz maske dağıtımımız sürüyor.

32 milyon vatandaşımıza bakanlığımızın doğrulama kodunun olduğu rakam gitmiştir. Hafta sonuna kadar bu rakam artacak. Milli Eğitim Bakanlığımızdan Milli Savunma Bakanlığımıza kadar maske üretimine hız veriyor. Maskenin hem maddesi alınarak ülkemizde üretimi hem de tablet olarak almada da sıkıntı yaşamıyoruz.

45 gün içinde Yeşilköy ve Sancaktepe’de biner yataklı hastane kuracağımızı ifade etmiştik. Hadımköy’de de 100, Derince’de de 200 yataklı hastane kuruyoruz. Toplam yatak sayısı 2 binden fazla olan Başakşehir hastanemizi de hizmete açıyoruz. Bu hastanemizin yoğun bakım yatağı sayısı 456’dır.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HAFTA SONU DEVAM EDECEK

Koronavirüsü salgınında kamu güvenliğini sağlamasına yakınen şahit olduğum bakanımız görevine devam ediyor. Cumhur İttifakının tarafı olarak buradan sayın Bahçeli’ye de bir kez daha teşekkür ediyorum. Kabine toplantımızda salgınla mücadele kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağının önümüzdeki günlerde de olması yönünde karar aldık. 17 Nisan’da sokağa çıkma yasağının uygulanacağını şimdiden duyurmak istiyorum.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın