Erdoğan’dan orman yangınlarıyla ilgili son dakika açıklaması – HABER BİZDEN

Erdoğan’dan orman yangınlarıyla ilgili son dakika açıklaması

erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlıyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinde başlayan orman yangınlarıyla ilgili konuşan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:

Yangınlarla ilgili soruşturma yoğun şekilde devam ediyor. Herhangi bir suikast bu tür şeyler var mı yok mu bunların üzerine gidiliyor. İçişleri Bakanlığımızın yoğun çalışmaları var. İstihbarat örgütlerimizin yoğun çalışmaları var. Bütün bu çalışmalardan sonra net, ne olabilir bunu o zaman açıklamak durumunda olacağız.

Fakat bu tabi şöyle, boşverilip de geçilecek bir iş değil. Değişik mekanlarda hemen hemen aynı anda, Manavgat’tan başlayıp bildiğiniz gibi Muğla, Marmaris, Bodrum bütün bu bölgeleri kapsayacak şekilde süren bir yangın.

Birlikte dayanışma içinde adım atacağımız bir konuysa herkesin aynı istikamette bakışı gerekir. Burada bile siyaset, burada bile spekülasyonlar, burada bile yaklaşım tarzları gerçekten üzüntü verici. Bir tarafta ciğerimiz yanıyor. Bakan arkadaşlarımı bölgeye anında göndermiş durumdayım. Bütün imkanlarımızı seferber etmek suretiyle burada dünya sayılı itfaiye örgütlerinden bir tanesine biz sahibiz. Türk Hava Kurumu’nun uçakları varmış falan da… Uçak falan yok. Bunlar duymaz uydurur, uyduruyorlar.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: