Erdoğan’dan ‘kimyasal silah’ açıklaması: Peşini bırakmayacağız; hesabını soracağız – HABER BİZDEN

Erdoğan’dan ‘kimyasal silah’ açıklaması: Peşini bırakmayacağız; hesabını soracağız

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk ordusunun PKK’ye karşı, Kürdistan Bölgesi’nden kimyasal silah kullandığına ilişkin olarak, “Bu konuyla ilgili arkadaşlar hemen süratle davaları açtılar ve bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız. Hem tazminat hem ağır ceza davaları açarak üzerine üzerine gideceğiz.” açıklaması yaptı.

Azerbaycan ziyareti dönüşü uçakta gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan kimyasal silah tartışmalarına ilişkin şu açıklamayı yaptı:

Bu konuyla ilgili arkadaşlarıma da söyledim ve Hulusi Paşa ile de bunu tekrar tekrar konuştuk. Arkadaşlar hemen süratle davaları açtılar ve bunun peşini kesinlikle bırakmayacağız. Hem tazminat hem ağır ceza davaları açarak üzerine üzerine gideceğiz. Silahlı Kuvvetlerimizin bugüne kadar kimyasal silah kullanmak gibi bir taksiratı yoktur. Attığı bütün adımları uluslararası hukuk neyi gerektiriyorsa bu çerçevede atmıştır ve bu çerçevede atmaya da devam edecektir. Bu, bunların ahlaksızlıklarındandır. Bunlar ilk defa da bu iftiraları atıyor değiller. Bunlar densizdir, bunlar ahlaksızdır. Ordumuza hep attıkları çamur budur. Çamur at, tutmazsa iz bırakır diye düşünüyorlar. Bu komünizmin, komünistlerin de en önemli şiarıdır. Bunlar da onların artıkları olduğu için bu tür iftiraları her zaman atacaklardır. Biz de hukuk içerisinde ne gerekiyorsa bunlara bunun hesabını orada soracağız.”

%d blogcu bunu beğendi: