Erdoğan’dan flaş Kanal İstanbul açıklaması! ‘Müjde’ diyerek duyurdu

Erdoğan'dan flaş Kanal İstanbul açıklaması! 'Müjde' diyerek duyurdu

 Erdoğan’dan flaş Kanal İstanbul açıklaması! ‘Müjde’ diyerek duyurdu

07.04.2021 - 13:48

Güncelleme : 07.04.2021 - 13:48

Erdoğan, Kanal İstanbul ile ilgili açıklama yaptı. Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Buradan bir de milletime müjde vermek istiyorum. Ülkemizin en büyük en stratejik altyapı projesi olan Kanal İstanbul’a ilgili ahzırlıklarımızı büyük ölçüde tamamlaadık. projenin çed raporu 56 kurum ve kuruluşun 200den fazla bilim insanının medyanın ve vatandaşlarımızın katkılarıyla tamamladın. kanalın iki yakasında kurulacak toplam 500 bin nüfuslju şehir aynı zamanda istanbulun depreme hazırlık sürecini de hızlandıracaktır.

bu proje ayıra istanbula kazandırdığımız yeni havalimanı, metro, köprü, otoyol hatları gibi ulaşım ağlarıyla da bütünlük arz edecektir. dünya ticarwetinin yüzde 90ının deniz yoluyla gerçeklleştirilmesi boğazlarımızın en önemli deniz ticaret yollarından biri niteliğini taşıması kanal istanbul projesinin önemni artıyor. karadenizde hem biz hem de kıyısı olan diğer ülkeler sürekli yeni ve büyük limanlar yapıyor bu durum boğazlardaki gemi trafiğinin artacağına işaret ediyor.

hale bak tejdit ediyor. kim ki bu porjeye girer bbütün bu mteahhitler elinden, bunu biz geliyoruz geldiğimizde ödemeleri vs ellerinden alırız ve kendilerini de kenara koyarız. bu nasıl bir çürümüşlüktür. 

Kanal istanbul bölge için yeni bir nefes borusu olacaktır. İsteniz de istemeseniz de biz Kanal İstanbul’u başlıyoruz, yapacağız ve milletimizin emrine amade edeceğiz.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın