Erdoğan yeni tedbirleri açıklıyor

Erdoğan yeni tedbirleri açıklıyor

 Erdoğan yeni tedbirleri açıklıyor

04.05.2020 - 19:46

Güncelleme : 04.05.2020 - 19:46

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Video konferans yöntemi ile gerçekleşen kabine toplantısına Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nden katıldı. 15.10’da başlayan toplantı sona erdi. Toplantı ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine dair açıklama yapıyor. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

“Ramazanı şerifinizi bir kez daha tebrik ediyorum. Dünyanın tamamiyle birlikte ülkemizi de etkileyen salgında önemli bir noktaya gelmiş bulunuyoruz. Türkiye salgınla mücadelesini 4 ana hedef etrafında yürütmüştür. Dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizi de etkileyen Kovid-19 salgınında önemli bir dönüm noktasına gelmiş bulunuyoruz.4 milyon 400 bin vatandaşımıza 1.000’er TL’lik destek verdik.65 yaş üzerine ve 20 yaş altına getirilen sokağa çıkma yasağı salgının yayılmasını ciddi biçimde engelledi. Uyguladığımız sokağa çıkma sınırlamalarının da salgınla mücadelede büyük faydası olduğunu biliyoruz.

Dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizde de hiçbir şey eskiden bildiğimiz düzene dönmeyecek, dönemeyecek. Normale döneceğiz ama bu yeni bir normal olacak. Milli Dayanışma Kampanyasında toplanan para 1 milyar 910 milyon lirayı buldu.65 yaş üstü gruba ilk etapta sokağa çıkma sınırlandırması günlerinin birinde ve 4 saat süreyle yürüme mesafesiyle dışarı çıkabilme imkanı getiriyoruz.65 yaş üzeri olanlar sokağa çıkma yasağının olduğu 1 gün 4 saatliğine 11.00 ile 15.00 saatleri arasında yapılacak.Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla’da seyahat kısıtlaması bitti. Bu hafta sonu da sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Ayrıntılar Geliyor…

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.