Erdoğan vereceği ‘müjde’yi böyle açıkladı: yakıştıramadık

Erdoğan vereceği ‘müjde’yi böyle açıkladı: yakıştıramadık

Erdoğan KKTC Meclisi’nde vereceği ‘müjde’yi böyle açıkladı: KKTC’ye yakıştıramadık AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan KKTC Meclisi’nde konuştu. Günlerdir burada vereceği müjdenin mesajlarını veren Erdoğan, konuşmasında müjdenin saray ve millet bahçesi olduğunu söyledi.

Erdoğan, ”Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili adımının proje çalışmaları bitti. İnşasına da yakında başlıyoruz. Ayrıca millet bahçesi projesi de yakında başlayacak” diye konuştu. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:  ‘-Sizleri Türkiye’deki kardeşleriniz adına hasretle selamlıyorum. -Türkiye ve Kıbrıs Türkleri olarak bugünlere birbirlerinin lütfuyla değil bedel ödeyerek geldik. -Sırtlarını dayadıklarını güçlere güvenerek Kıbrıs Türkü’nü yok edeceklerini sananlar karşılarından çelikten irade buldular.

-Kıbrıs davasını içerden çökertmek için yapılan hamleler Kıbrıs halkının dayanışmasıyla boşa çıktı.

-Bizlerin burada sergilediği kardeşlik iklimi ABD’de birilerini rahatsız etmiş olsa da kararlılıkla yürüyeceğiz.

-Rum tarafının ortaklık devleti gibi bir niyetinin olmadığı tecrübeyle görüldü.

-KKTC Cumhurbaşkanlığı’nın ne doğru dürüst gibi bir ne de doğru dürüst bir parlamento binası var. Biz bunu KKTC’ye yakıştırmıyoruz. Şimdi Cumhurbaşkanlığı’nın külliyesi ile ilgili adımının proje çalışmaları bitti. İnşasına da yakında başlıyoruz. Ayrıca millet bahçesi projesi de yakında başlayacak.”

Bir Cevap Yazın