‘Erdoğan, Süleyman Soylu’yu uyardı’ – HABER BİZDEN

‘Erdoğan, Süleyman Soylu’yu uyardı’

soylu

Gazeteci Deniz Zeyrek, Soylu’nun Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükselttiğini belirterek, “AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış” dedi. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker kendisinden ‘ayda 10 bin dolar alan siyasetçiyi’ pazar günü yayınlayacağı videosunda açıklayacağını duyurmuştu.  Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan ve kulis bilgisi paylaşan Deniz Zeyrek şöyle konuştu:  

“O SİYASETÇİ ‘BİZ O PARALARI ŞÖYLE BİR HAYIR İŞİNDE KULLANDIK’ DİYECEK”  

“Biz buradan hep ‘Siz açıklamazsanız Peker açıklayacak’ esprisini yaptık. Ona gidiyor durum. Muhtemelen de çıkıp diyecek ki o siyasetçi, ‘Biz o paraları şöyle bir hayır işinde kullandık. Ben onu kendim almıyordum’ diyecek.  

‘CUMHURBAŞKANI SOYLU’YU UYARMIŞ’ 

Pazarlık devam ediyor. Biden-Erdoğan görüşmesini Sedat Peker’in açıklamaları mı etkileyecek? Biraz gerçekçi olmak lazım. Nasıl bir sonuç doğuracak ki? Bence Süleyman Soylu, Sedat Peker ile polemiğe girerek bu tartışmaların çıtasını çok yükseltti. Muhtemelen de benim AK Parti’den aldığım bir bilgi; Cumhurbaşkanı, Soylu’yu artık bu konuda ekranlar karşısında konuşmaması için uyarmış. Ak Parti’de bu konuşuluyor.”  

(Halk TV)  

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: