Erdoğan Mersin saldırısı üzerinden HDP’yi hedef aldı – HABER BİZDEN

Erdoğan Mersin saldırısı üzerinden HDP’yi hedef aldı

erdogan

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, AKP genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşuyor.  

Erdoğan konuşmasına, dün akşam Mersin’de polisevine düzenlenen saldırı üzerinden HDP ve CHP’yi hedef alarak başladı ve şöyle dedi:  

“Bu teröristlerin hangisinin izini takip ederseniz edin, ucu ya HDP’ye ya CHP’nin gazeteci, siyasetçi, STK temsilcisi diyerek sahip çıktığı kesimlere ya da Batı ülkelerine çıkar. HDP’yi allayıp pullayarak meşrulaştırma ve iktidara ortak etme peşinde koşanların ellerinde yapılan her terör saldırısında dökülen kanların izi vardır, olacaktır.” 

“Aynı durum batılı ülkeler için de geçerli. Kandil’i, Suriye’yi başlarına yıktığımız teröristlerin Batı ülkelerinden daha fazla himaye görmesi, bu devletlerin kendi güvenliklerine yönelik bir tehdittir. Yılan eninde sonunda kendisine uzanan eli de sokar. Teröristin yeri sokaklar değil, döktükleri kanların hesaplarını verecekleri mahkemeler ve hapishanelerdir. Tüm ülkelerden hiçbir ayrım yapmadan terör örgütlerine karşı gerekli tedbirleri almalarını bekliyoruz. Ege ve Akdeniz’in ne insan kanıyla ne gözyaşı ile ne de husumetle kirletilmesini tasvip etmiyoruz. Biz barış istiyoruz, huzur istiyoruz. Vatanımızda ve bölgemizde istikrar, güven istiyoruz. Anlaşmazlıklarımızı; uluslararası hukuk temelinde, hakkaniyete uygun biçimde, diyalogla çözmek istiyoruz. Hep şunu savunduk; biz ne hak yeriz ne de hakkımızı yediririz.”

%d blogcu bunu beğendi: