Erdoğan, kısıtlamalarda “Esneme hangi illerde olacak?” sorusuna cevap verdi! – haberbizden

Erdoğan, kısıtlamalarda “Esneme hangi illerde olacak?” sorusuna cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Esneme hangi illerde olacak?” sorusuna “Bilim Kurulu çalışmaları pazartesi günü Kabine toplantısında konuşulacak” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı  ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle:

“(Kısıtlamalar) Bizim bir Bilim Kurulumuz var, çalışmaları pazartesi kabinenin önüne gelecek. Biz de müzakeresini yapacağız. Mutasyonun hangi illerde, ne durumda olduğunu orada Sağlık Bakanımız sunumunu yapacak. Sunumdan sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz… Lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir, ne gibi adımlar atarız, otellere varıncaya kadar pazartesi günü kabine toplantısında alacak ve yapacağım açıklamada tüm halkıma ifade edeceğim. 

(Kanal İstanbul) Her türlü adımı atmış bulunuyoruz. Bundan ne ana muhalefet ne İBB anlar. Bu proje benim belediye başkanlığım dönemine dayanan bir projedir. Biz ülkede hizmet etmek istiyoruz, bir şeyler yapmak istiyoruz. Boğaz’ın ne tür tehditler altında olduğunu İstanbul’da yaşayan halkım gayet iyi biliyor. 

Bir Cevap Yazın