Erdoğan isim vererek: PKK’nın üst düzey yöneticisi öldürüldü – HABER BİZDEN

Erdoğan isim vererek: PKK’nın üst düzey yöneticisi öldürüldü

son dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şunları kaydetti: “Buradan milletimize güzel bir haber vermek istiyorum. Terör örgütü PKK’nın üst düzey yöneticisi ve Mahmur genel sorumlusu ‘Doktor Hüseyin’ kod adlı Selman Bozkır, dün Milli İstihbarat Teşkilatı’mızın kahramanları tarafından etkisiz hale getirildi. Bu başarılı operasyonda emeği geçen tüm arkadaşlarıma milletim adına teşekkür ediyorum. Hain ve bölücü örgütün Mahmur’u terörün ‘kuluçka merkezi’ olarak kullanmasına müsaade etmeyecek, terörü kaynağında kurutmaya devam edeceğiz.”

Selman Bozkır kimdir ?

Selman Bozkır, PKK/KCK’ya 1990’larda katıldı ve uzun yıllar örgütün Avrupa’daki faaliyetlerini organize etti. Örgütün İngiltere sorumluluğunu da yürüten Bozkır, Mahmur’da görevlendirilmeden önce Irak’ın kuzeyinde örgütün illegal para trafiğini yönetti ve ardından PKK/KCK’nın, Mahmur sorumlusu oldu.

Türk istihbarat birimleri, PKK/KCK’nın Mahmur Kampı’na Kandil kadar önem verdiği, mülteci kampı adı altında eylemci kadrolarını bu alandan temin ettiği ve yetiştirdiğini rapor etmişti.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: