Erdoğan: ”Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir” – haberbizden

Erdoğan: ”Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gıda fiyatlarındaki artışlarla ilgili, “Vatandaşın bu noktada ezilmesine tahammül edemeyiz. Esnafa sesleniyorum. Devam ederseniz ağır cezalar sizi bulabilir.” dedi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Hz. Ali Camii’nde kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, namaz sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

“MUTASYONLA İLGİLİ BAZI OLUMSUZ GELİŞMELER VAR”

Erdoğan salgının gidişatı ile ilgili ümitli olduğunu belitti ve mutasyonlu virüse de değindi:- Bilim Kurulunun açıklamaları benim için önem arz ediyor. Vefat sayılarındaki düşüş beni ciddi manada ümitlendiriyor.- Mutasyonla ilgili bazı olumsuz gelişmeler var doğru, fakat onu da inşallah aşacağımıza inanıyorum.

“ESNAFIMIZI YALNIZ BIRAKAMAYIZ”

Cumhurbaşkanı esnafı da yalnız bırakmaycakları, yanında olacaklarını ifade etti:- Gerek okullarla alakalı, gerek restoranlarla ilgili bazı ekonomik gelişmeleri de göz önüne alarak adımlar atmaya ister istemez gayret ettik.

– Bu konuda şu anda lokantalarımızı vs. biraz gözetleme gibi bir düşüncemiz var.

– Şu anda küçük esnafımızı yalnız bırakamayız. Onlara da gerekli desteği verdik, veriyoruz.

“VATANDAŞIN EZİLMESİNE TAHAMMÜL EDEMEYİZ”

Erdoğan esnafa destek verirken vatandaşın da ezilmesine müsade edilmeyeceğinin altını çızdi:

– Bu süreç içerisinde maalesef özellikle de esnaflarımızın gerek sebzede gerek meyvede hatta bakliyatta çok ciddi fiyat farklarının olduğunu görüyoruz.

– Bunun için de Ticaret Bakanlığımız yoğun bir çalışmanın içinde. Önümüzdeki bir 1 ay içinde biz bu işi çok daha kontrollü yürüteceğiz. Vatandaşın bu noktada ezilmesine tahammül edemeyiz.

– Esnafa sesleniyorum. Eğer bu süreci böyle devam ettirecek olursanız çok ağır cezalar sizleri bulabilir.

ELON MUSK GÖRÜŞMESİ

Elon Musk ile yaptıkları telefon görüşmesinden bahsetti:

– Elon Musk ile bir ziyaretimiz olmuştu. Bizim uzayla ilgili yaptığımız çalışmalarda onlarla müşterek bi çalışma yaptık.

– Türksat 5’e hazırlanıyoruz. Müşterek neler yapabiliriz bu konuda ben de bir arkadaşımızı görevlendirerek, Elon Musk ile sürekli irtibat halinde olacaklar.

HAYVAN HAKLARI YASASI

Hayvan hakları ile de açıklama yapana Erdoğan şu ifadeye yer verdi:

– Hayvan Hakları Yasası takvime göre her an Meclis’e gelebilir.

Cuma namazının ardından basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Erdoğan, daha sonra Vahdettin Köşkü’ne geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vahdettin Köşkü’nde İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif’i kabul edecek.

Bir Cevap Yazın