Elazığ’daki provokatif afişlerde adı kullanılan Demirtaş’tan uyarı! – HABER BİZDEN

Elazığ’daki provokatif afişlerde adı kullanılan Demirtaş’tan uyarı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Elazığ ziyareti öncesinde kentin çeşitli noktalarına ismi ve fotoğrafı kullanılarak asılan pankartlara dair Selahattin Demirtaş’tan da açıklama geldi.Afişlerde “Selahattin Demirtaş’ın göğsüne şeref madalyası takacağım” yazılı ifadeler yer alımş ve Kılıçdaroğlu “Bay Kemal’in şehre ziyaretini provoke etmek için, her yeri bunlarla donatmışlar. İnanın genelde hiç umursamam Saray provokasyonlarını; ancak üzücü olan şey şu ki, bu ucuz provokasyonlar yapılırken, yurttaşlarımızın kırılan kalplerinin ne olacağını kimse düşünmüyor” diye tepki göstermişti.

Afişlerle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan HDP’nin eski Lideri Selahattin Demirtaş da “Halkın açlığı, yoksulluğu, işsizliği iktidarın umurunda değil. Onlar ballı maaşlarının, koltuklarının ve hesap verecekleri suçlarının telaşındalar. Bunun için de her türlü ayrımcılığı ve provokasyonu yapmaktan çekinmiyorlar maalesef.” dedi.

Elazığlı olan Demirtaş ayrıca “Ancak Elazığlı hemșehrilerim başta olmak üzere tüm halkımız sağ duyulu davranacak ve bu provokasyonlara asla alet olmayacaktır. Buradan memleketime, Elazığ’a özel selam ve sevgilerimi gönderiyorum.” ifadelerini kullandı.

%d blogcu bunu beğendi: