Ekrem İmamoğlu’dan Pervin Buldan ve Meral Akşener için mesaj

....

 Ekrem İmamoğlu’dan Pervin Buldan ve Meral Akşener için mesaj

07.03.2021 - 23:50

Güncelleme : 07.03.2021 - 23:50

 Selvi Kılıçdaroğlu ve eşi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde erkek şiddetine tepki gösterdiler. Selvi Kılıçdaroğlu,”Kahroluyoruz” derken CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Sözümüz söz. Bu şiddeti sonlandıracağız. Türkiye’yi bu ayıptan kurtaracağız” diye konuştu.

Selvi Kılıçdaroğlu, eşi Kemal Kılıçdaroğlu’yla birlikte 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajı yayımladı.

SELVİ KILIÇDAROĞLU: KAHROLUYORUZ

İstanbul Sözleşmesi’nin dönem dönem tartışmaya açılmasına değinen Selvi Kılıçdaroğlu, “Üzülüyoruz, kahroluyoruz” dedi. Selvi Kılıçdaroğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Yarın Emekçi Kadınlar Günü. Hep beraber kutlayacak mıyız diyeceğim artık bilemiyorum. Herkes bir şeyler söyleyecek ama bu kadar kadına şiddetin olduğu bir dönemde, pek gönül rahatlığıyla onu da kutlayamayacağız gibime geliyor. Tabi ki burada herkesin el ele vermesi lazım. Bunun için çalışan insanlar var. Kadın, erkek… Ama elimizde İstanbul Sözleşmesi gibi bir sözleşmemiz de var. Sanki bundan biraz geri adım atılıyormuş gibi zaman zaman yani öyle bir algı da oluşuyor. Üzülüyoruz tabi, kahroluyoruz.”

CHP LİDERİ: SÖZÜMÜZ SÖZ, BU ŞİDDETİ SONLANDIRACAĞIZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da erkek şiddetine tepki gösterdiği mesajında “Sözümüz söz. Bu şiddeti sonlandıracağız. Türkiye’yi bu ayıptan kurtaracağız” ifadelerini kullandı. Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

“Kadına yönelik şiddeti hep birlikte kınıyoruz. Gereğini yapıyor muyuz? Bu konuda endişelerim var. Artık bu utancı üzerimizden atmak zorundayız. Birlikte, kadın erkek, mücadele ederek, hak mücadelesi, adalet mücadelesi vererek birlikte yapacağız.  Sözümüz söz. Bu şiddeti sonlandıracağız. Türkiye’yi bu ayıptan kurtaracağız. Kadınların bu anlamlı günü kutlu olsun. Onları yürekten kutluyorum.

İMAMOĞLU’DAN BULDAN VE AKŞENER MESAJI

İYİ Parti Genel Başkanı Sayın @meral_aksener ve HDP Eş Genel Başkanı Sayın @PervinBuldan’ın nezdinde tüm kadın siyasetçilerin ve Türkiye genelindeki kadın belediye başkanı mevkidaşlarımın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın