Efrin ve İdlib’teki 44 asker’de korona görüldü ve 250..

Efrin ve İdlib’teki 44 asker'de korona görüldü ve 250..

 Efrin ve İdlib’teki 44 asker’de korona görüldü ve 250..

05.05.2020 - 14:27

Güncelleme : 05.05.2020 - 14:27

Efrin ve İdlib’te bulunan askerler Reyhanlı ilçesine getirilerek koronavirüs testi yapıldı. Enfekte olanların Hatay Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındığı belirtildi.  Türkiye’nin kendisine bağlı gruplarla birlikte bulunduğu Efrin ve İdlib’te görevli askerlerde koronavirüs (Kovid-19) tespit edildi.  İlk olarak Reyhanlı ilçesine getirilen askerlerden 44’ünün enfekte olduğu görüldü. Hasta olan askerler, Hatay Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı.  

Askerlerin yanı sıra Efrin’e geçici görevle gönderilen polis ve bekçilerin de korona olduğu ve tedavi altına alındıkları belirtildi.  Güvenlik gerekçesiyle ismini vermekten kaçınan Hatay Devlet Hastanesi’nde görevli bir sağlıkçı, hastanede ciddi bir hareketliliğin olduğunu ve yeni servislerin açıldığını söyledi. 

YENİ VAKKALAR GETİRİLECEK Efrin’den getirilen asker ve polislerin hastanede tedavi altına alındığını belirten çalışan, “Dün çıkan pozitif vakalardan sonra bir tabur taranacak. Onun haricinde 250 polise de test uygulanacak. Sonrasında semptom takibi yapılıp, hastaneye yatırılacaklar.

Bu tabur Hatay’ın Reyhanlı ilçesine getirilecek. Reyhanlı da testleri yapılarak, Hatay Devlet Hastanesi getirilecekler. Reyhanlı da tüm tabura yetecek test malzemesi var mı; o konuda bir bilgimiz yok. Şuan Reyhanlı’dan 30 pozitif vaka yolda.

Hatay Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alınacaklar. Hatay Devlet Devlet Hastanesi’nde 44 vaka tedavi altında.”  Haber/Fotoğraf: Mezopotamya Ajansı

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.