Dünya bu fotoğrafı konuşuyor: Sağlık Bakanı böyle yakalandı – HABER BİZDEN

Dünya bu fotoğrafı konuşuyor: Sağlık Bakanı böyle yakalandı

İngiltere’de büyük bir skandal patlak verdi. The Sun’ın haberine göre, İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock eşini kendisi de evli olan danışmanı Gina Coladangelo’yla aldatırken yakalandı. 

Aldatılan eş

Olayın ardından 42 yaşındaki Hancock’un eşi Marta, evi terk etti. 

İngiliz basınına göre Coladangelo ve Hancock’un tanışıklıklarının Oxford Üniversitesi’nde öğrenci oldukları döneme kadar dayanıyor. 

Bakan ile görüntülenen danışman Coladangelo

TÜRKİYE’Yİ KIRMIZI LİSTEYE KOYDU 

İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock Türkiye’yi kırmızı listeye alan isim olarak gündeme gelmişti.  

BAKAN’DAN AÇIKLAMA

Bakan Hackock olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Bu durumda sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiğimi kabul ediyorum. İnsanları hayal kırıklığına uğrattım ve bunun için çok özür diliyorum” ifadelerini kullandı.

Ülkesini pandemiden kurtarmak için çalışmaya odaklanmaya devam edeceğini belirten Hancock, bu kişisel olayda ailesi için mahremiyet tanınması ricasında bulundu.

BAŞBAKANIN GAZABINA UĞRAMIŞTI 

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın geçen yıl Mart ayında Sağlık Bakanı Matt Hancock için küfürlü bir ifadeyle “Umutsuz vaka” dediği ortaya çıkmıştı. 

Johnson’ın eski baş danışmanı Dominic Cummings korona virüs pandemisi başladığında bakımevlerindeki ölümler, test sayısının yetersizliği ve koruyucu ekipman bulma konusundaki sıkıntılar üzerine Johnson’ın bu ifadeyi kullandığını söylemişti. 

Odatv.com 

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: