Diyarbakır cezaevlerinden tahliyeler başladı

Diyarbakır cezaevlerinden tahliyeler başladı

 Diyarbakır cezaevlerinden tahliyeler başladı

15.04.2020 - 23:42

Güncelleme : 15.04.2020 - 23:42

TBMM Genel Kurulunda kabul edilen infaz düzenlemesine ilişkin kanunun Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Diyarbakır ve Siirt’teki cezaevlerinden tahliyeler başladı. TBMM Genel Kurulunda kabul edilen infaz düzenlemesi ve bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına ilişkin kanun, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi.

DİYARBAKIR’DA BİN 300 TUTUKLU VE HÜKÜMLÜ TAHLİYE EDİLDİ: İnfaz düzenlemesinin Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından Diyarbakır’da bin 300 tutuklu ve hükümlü tahliye edildi.

Tahliye edilen tutuklu ve hükümlüler, Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Hasan Basri Güzeloğlu’nun talimatı ile Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığına ait otobüslerle yoğun güvenlik önlemleri altında adreslerine kadar götürüldü.

SİİRT’TE DE TAHLİYELER BAŞLADI: Yeni Mahalle’deki Siirt Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda polis ekiplerince güvenlik önlemi alındı. Cezaevi önünden geçen yolu trafiğe kapatan ekipler, hükümlüleri evlerine bırakacak belediye otobüslerinin geçişini sağladı. Tahliye işlemleri tamamlanan hükümlüler, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında eldiven ve maske ile otobüslere bindirildi.

Hükümlüler, tedbirler kapsamında dezenfekte edilen otobüslere sosyal mesafe kuralına uyularak bindirildikleri otobüslerle evlerine gönderildi. Öte yandan, bazı hükümlü yakınları cezaevine gelerek tahliyeleri izledi. Düzenlemeden yararlanan hükümlülerin işlemlerinin tamamlanmasının ardından Siirt E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’ndan da tahliyelerin başlayacağı bildirildi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın