Dilan Dirayet Taşdemir’den Soylu’ya çağrı

Flaş

 Dilan Dirayet Taşdemir’den Soylu’ya çağrı

22.02.2021 - 13:18

Güncelleme : 22.02.2021 - 13:18


HDP Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, HDP Genel Merkezi’nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik sözlerine ilişkin açıklama yaptı.

Taşdemir’in açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

“İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir vekilin Gare’ye gittiğini söyledi, isim vermedi. 4 gün boyunca kamuoyunu bu soruyla meşgul etti. Bir algı operasyonuna girişti. Yandaş bir televizyon kanalına çıkıp partimize hakaret etti, iftira attı. Açıklamanın sonunda benim ismimi verdi ama bir kanıt sunmadı. Söyledikleri külliyen yalandır.

Elinde böyle bir bilgi vardı neden savcıya vermedin? Bunu açıklamak için Gara operasyonunu neden beklediniz?

Biz bunun neden yapıldığını biliyoruz. Bu bir koltuk kurtarma operasyonudur. Bu ülkede koltuk bekası için neler yapılıyor biz çok iyi biliyoruz. Bu programı izlerken, gazetecilik ve ülkem adına utandım. Tek bir gazeteci doğru soruları sormadı. O yalanları ortaya atan Soylu’nun bunları kanıtlamakla yükümlülüğü vardır aksi halde yalancıdır müfteridir. Dedikodu üzerinden gizli tanık ve iftiracıların yalan dolan beyanları üzerinden nefret söylemine başvurmak hedef göstermek acizlikten başka bir şey değildir.

Bu siyasetin adı çamur at izi kalsın siyasetidir. Cemaat yöntemini benimsemiş Soylu, bu yöntemleri kullanarak itibar suikastına başvurmaktadır. Bunu kabul etmiyoruz. Ne zaman hangi gün gittim Gare’ye? Bizlere açıklasın, masal anlatmasın. Ordunun bile girmekte zorlandığı bölgeye ne zaman gittim?

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın