Depremzedelere yardım için gittiği Malatya’da hayatını kaybetti – HABER BİZDEN

Depremzedelere yardım için gittiği Malatya’da hayatını kaybetti

Kocaeli’den Malatya’ya yardım malzemesi götüren İsmet Yanık, ısınmak için klimayı açarak uyuduğu minibüste zehirlenerek hayatını kaybetti.

Körfez ilçesinde nakliyecilik yapan İsmet Yanık, Malatya’daki depremzedelere yardım götürmek için önceki akşam minibüsle yola çıktı. Malatya’da arkadaşıyla birlikte yardımları dağıtan Yanık, ısınmak için aracında klimayı açarak uyudu. Bir süre sonra gelen arkadaşı, aracın kapılarını açamayınca ve Yanık’ın tepki vermemesi üzerine bölgede bulunan AFAD ekibinden yardım istedi. AFAD ekibi, aracın kapısını açtı. Sağlık ekibi, Yanık’ın zehirlenerek hayatını kaybettiği belirledi.

‘3-4 BİN EKMEK ALIP DAĞITACAĞIM’ DEMİŞ

İsmet Yanık’ın, Malatya’ya yardım götürdüğü sırada sosyal medya hesabından aracının içerisinde canlı yayın yaptığı görüntüler de ortaya çıktı. Görüntülerde herkesi depremzedeler için yardıma çağıran Yanık’ın, “Şu anda Düzce’deyim, istikametim Malatya. Evde otururken bir karar aldım ve yola çıktım, imkanım çerçevesinde yardım etmeye gidiyorum. Bazılarınız bilirsiniz ben taşımacılık işi yapıyorum. Kendi aracımla, minibüsümle çıktım. Şu anda bir başımayım. Vicdanı olan herkes yapacağını yaptı zaten ben vicdansızlara sesleniyorum. Evladınız varsa gözünün içine bakın belki vicdana gelirsiniz. Ben belki çok büyük bir yardım götüremiyorum, 3-4 bin ekmek alıp dağıtacağım” dedi. 

Evli ve 3 çocuk babası olduğu öğrenilen İsmet Yanık’ın cansız bedeni, cumartesi günü Körfez ilçesinde toprağa verilecek

%d blogcu bunu beğendi: