Davutoğlu, partisinin oy oranını açıkladı!

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı televizyon programında gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu açıklamasında “Şunu net söyleyim. Ciddi anketçilerle konuştuğumda; efendim diyorlar matematiksel olarak 10 kişiye soruyoruz 3 kişi cevap veriyor diyor. O diğer 7’si ya AK Partili ya da muhalif. Bu 7 kişi bizim seçmenimiz. Bu anketleri ciddiye almıyorum” dedi.

AKP’nin oy oranı ile ilgili olarak “AK Parti için yüzde 30 hayal” ifadesini kullanan Davutoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Suç anketlerde. Türkiye’deki siyasi atmosferde. Yerimizde durmuyoruz. Güneyde, kuzeyde, doğuda, batıda varız. Anketlerle rol biçenler seçim günü muazzam bir sukutu hayal yaşayacak. Bilinçli bir şekilde Karadenizi sona bıraktık. Her yerde nabız tuttuğum bir yer vardır. Kritik yerlerdeki gözlemlerime bakınca AK Parti’nin yüzde 37’yi yakalaması çok zor. Her adımda çok ciddi eleştiriler gördüm. Balkonlardan ‘Kurtarın bizi hocam’ diye bağırıyorlardı Trabzon’da.”

“Anketlerde yüzde 7 buçuk olduğumuz görülüyor” Davutoğlu devamında yapılan anketlere eleştiride bulunarak şu şekilde konuştu:

“Şunu net söyleyim. Ciddi anketçilerle konuştuğumda; efendim diyorlar matematiksel olarak 10 kişiye soruyoruz 3 kişi cevap veriyor diyor. O diğer 7’si ya AK Partili ya da muhalif. Bu 7 kişi bizim seçmenimiz. Bu anketleri ciddiye almıyorum. Bugün seçim olsa sorusunun objektif karşılığı yoktur. Kamuoyuna açıklanmamaış anketlerde yüzde 7 buçuk olduğumuz görülüyor. Bu bizim için yeterli değil. Bize dönük olağanüstü bir ilgi var. Gelecek Partisi siyasi değişimde lokomotfi bir rol alacak. AK Parti’den ayrılmayın diyenler iyi ki ayrıldınız diyor.”

Bir Cevap Yazın