CNN Türk’ten skandal! Sanatçı Ferhat Tunç’tan ‘PKK’lı öldürüldü’ isyanı – haberbizden

CNN Türk’ten skandal! Sanatçı Ferhat Tunç’tan ‘PKK’lı öldürüldü’ isyanı

Sanatçı Ferhat Tunç, öldürüldüğü açıklanan PKK’li Ferhat Tunç’a ilişkin haberlerde kendi fotoğrafının kullanıldığını belirterek, konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı.

İçişleri Bakanlığı, PKK’nin Gap-Rıha eyalet sorumlusu ‘Rubar’ kod adlı Ferhat Tunç, Şanlıurfa’da Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı’nın koordinesinde gerçekleştirilen operasyonla öldürüldüğünü açıkladı.

Sanatçı Ferhat Tunç ise sosyal medya hesabından PKK’lı Tunç’un ölümüne ilişkin haberlerde kendi fotoğrafının kullanıldığı belirterek, tepki gösterdi. CNN Türk’e ait olduğunu iddia ettiği bir haberi alıntılayan Tunç, konuyu yargıya taşıyacağını açıkladı.

“KİŞİLİK HAKLARIMA SALDIRI”

Tunç, şunları yazdı: “İçişleri Bakanlığı, PKK’li Ferhat Tunç adlı bir gencin yaşamını yitirdiğini iddia etti. İktidar güdümündeki medya ise haberi benim fotoğrafımı kullanarak, iktidar yanlıları da hesabımı etiketleyerek servis etti. Ölümü her türlü kirli çıkar ve algıları için kullananları kınıyorum. Avukatım konuyla ilgili açıklama yapacak ve kişilik haklarıma dönük bu saldırıyı yargıya taşıyacak. Kandan ve ölümden beslenenlerden çok yakında kurtulmak umuduyla.”

Bir Cevap Yazın