Çin’de bir iddia: Virüsü araştıran altı kişiden biri öldü, beşi kayıp

Çin'de bir iddia: Virüsü araştıran altı kişiden biri öldü, beşi kayıp

 Çin’de bir iddia: Virüsü araştıran altı kişiden biri öldü, beşi kayıp

20.04.2020 - 15:24

Güncelleme : 20.04.2020 - 15:24

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkıp, tüm dünyaya yayılan korona virüs hakkında en kapsamlı araştırma ve cesur açıklamaları yapan isimler bir bir ortadan kayboluyor. Salgın hakkında kritik açıklamaları bulunan 6 kişiden biri öldü, diğerleri ortadan kayboldu.

Dünya genelinde yaklaşık 2.5 milyon insanın enfekte olduğu, 165 binden fazlasının ise hayatını kaybettiği korona virüsün çıkış noktası Çin’de yaşanan skandallar peş peşe geliyor. Bu korkunç iddialar sonrası dünya Çin’i şeffaf olmaya çağırıyor.

Büyük bir güvenlik duvarı ile korunan Çin’de ülke dışına haberlerin sızmasını engellemek için her yol deneniyor. Son olarak Çin’deki bir laboratuvarda çekilen görüntüler, yeni tip korona virüsün (Kovid-19) “doğal değil, yapay” iddialarını güçlendirdi.

İngiliz Dailymail ve The Sun gazetelerine göre, salgının ilk günlerinden itibaren kamuoyu ve dünya ile bilgileri paylaşan bazı isimler ise bir bir ortadan yok oldu. Çin’deki durumu açıkça ortaya koyan bu isimlerin hükümet tarafından ortadan kaldırıldığı iddia edildi. İşte o isimler ve haklarındaki iddialar;

Dr. Li Wenliang (Öldü)
Dünyayı korona virüs hakkında uyarmaya çalışan kahraman Çinli doktor, hayatını trajik bir şekilde kaybetti. 34 yaşındaki Doktor Li Wenlaing, ölümünden önce polis tarafından tüyler ürpertici bir mektup yollayarak, pişman olmayı reddederse cezalandırılacağı konusunda tehdit edildiğini söyledi. Trajik bir şekilde, tedavi ettiği hastalardan kaptığı korona virüs nedeniyle Şubat ayında öldü.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın