CHP’li Tanrıkulu: HDP’lİ vekillerde bırakılsın..

CHP'li Tanrıkulu: HDP'lİ vekillerde bırakılsın..

 CHP’li Tanrıkulu: HDP’lİ vekillerde bırakılsın..

10.04.2020 - 19:19

Güncelleme : 10.04.2020 - 19:19

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Meclis Genel Kurulu’nda infaz düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu. İnfaz düzenlemesinin genişletilmesi gerektiğini ifade eden Tanrıkulu, suçsuz insanların cezaevinde olduğunu savundu.

“YASA KAPSAMI GENİŞLETİLSİN” Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı HDP’nin de talep ettiği gibi açıklamalarda bulunan CHP’li vekil, kapsam dışında bırakılan terör suçunun da kapsama alınması için “Bu yasanın kapsamını siyasal suçlar bakımından da kapsam dışı olanlar bakımından da genişletmek zorundayız. İnfazda adaleti sağlamalıyız. Ne işi var siyasetçilerin cezaevinde?” dedi.

Bilindiği üzere terör suçu infaz düzenlemesinin dışında bırakılmıştı. Kandil’den gelen talimatlar doğrultusunda HDP, bu suçun kapsama alınması için Meclis’te eylem yapmıştı. CHP, infaz düzenlemesinin genişletilmesini istedi VİDEO

“BANKAYA PARA YATIRANLARIN NE İŞİ VAR CEZAEVİNDE” FETÖ operasyonlarında tutuklanan sanıklara da değinen CHP’li Tanrıkulu, “Ne işi var çocuğunu okula gönderenlerin ya da bankaya para yatıranların cezaevlerinde? Bunlar terörist mi? Ellerine silah mı almışlar? Terörü mü övmüşler?” dedi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.