CHP’den, Erdoğan’a jet yanıt: Cürmün kadar yer yakarsın

CHP’den, Erdoğan’a jet yanıt: Cürmün kadar yer yakarsın

 CHP’den, Erdoğan’a jet yanıt: Cürmün kadar yer yakarsın

04.05.2020 - 21:42

Güncelleme : 04.05.2020 - 21:42

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’ndan sonra yaptığı açıklamada CHP’yi hedel almasına Faik Öztrak tepki göster. Öztrak, “Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan‘ın Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’ndan sonra yaptığı koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi açıklamasında CHP‘yi hedef aldı.

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, koronavirüs tedbirlerinin gevşetilmesi hakkında açıklama yapan Erdoğan’ın CHP’yi hedef almasına tepki gösterdi.Twitter hesabından paylaşım yapan Öztrak, “Ecdadımızın türbesini sırtlayıp kaçan sen, Tank palet fabrikasını Katar ordusuna peşkeş çeken sen, hastanelere vediğin hazine garantilerini İngiliz mahkemelerine emanet eden sensin.  Sen hangi yüzle yerlilikten, millilikten söz edebiliyorsun?Ateş olsan cürmün kadar yer yakarsın” ifadelerini kullandı. Öztrak’ın paylaşımı şöyle:

Erdoğan şu açıklamaları yapmıştı: Ülkemizde malesef tek parti döneminden beri bu millete maddi manevi zulmeden bir anlayışın örnekleri ile karşılaşıyoruz. Milli irade, demokrasi, hak, hukuk adaleti, sandığı hazmedemeyen bu faşist zihniyet hala vesayet, darbe, cunta özlemiyle yanıp tutuşuyor. CHP’li yöneticilerin son bir haftadaki beyanlarını alt alta koyduğumuzda ortaya çıkan tablo bize bunları söylüyor.

Demokratik yöntemlerle iktidara gelmek yerine darbeyle ülkenin yönetimini gasp etme hevesiyle hareket edenler 15 Temmuz’da milletten aldıkları derse rağmen aynı yolda yürümekte ısrar ediyor.Sürekli yalan söyleyerek siyaset yapılmaz. Sürekli iftira atılarak insanların mahremiyetine girilerek siyaset yapılmaz.Gerçi bunların kasetle göreve gelmiş genel başkanları da yıllardır aynı yöntemleri kullanıyor. Yardımcılarına, il başkanlarına hal böyle olunca diyecek söz bulamıyoruz. Biz kadınları, gençleri siyasi karar alma mekanizmalarında etkin şekilde yer almaya davet ederken bu tür kötü örneklerin gayretimizi sekteye uğratmasına asla izin veremeyiz.

CHP yöneticileriyle aynı zihniyetin medyadaki ve diğer mahfillerindeki mensuplarını buradan bir kez daha ikaz ediyorum. Beyhude yere uğraşmayın, Türk Milleti sizi ne o sandıktan çıkartır ne de sırtınızı yaslamaya çalıştığınız darbecilere fırsat tanır.Siz bu milletin tarihine, kültürüne, gönül dünyadaki sızılara saygılı değilsiniz. Bu ülkede ne kadar bozguncu, sapkın ve azgın varsa onlarla bir oldunuz, asla milletin safında yer aldınız. Sizin tarihi, ahlaki nirengi noktanız, omurganız, davanız, kavganız var.

Siz mitolojideki düşmanlıktan, nefretten, acıdan beslenen yaratıklar gibisiniz. Ne bu millete en küçük faydınız olmadığı gibi verdiğiniz zararların haddi hesabı yok. Deprem olur bina yıkıntılarının altında kalan insan sayısını çok göstermek için canhıraş bir şekilde uğraşırsınız. Ekonomimize saldırı olur siz oradan siyasi rant devşirme peşinde koşarsınız. Darbe girişimi olur, milletimiz elinde bayrak, dilinde tekbiriyle tankların karşısına dikilirken siz televizyon karşısında kahvenizi yudumlarsanız. (KRT TV)

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın