Menemen’de sular durulmuyor. Edinilen son dakika bilgisine göre CHP Belediye Meclis Üyesi Seval Bozkurt istifa etti. Bozkurt istifasına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: Fikirlerimizi söylemekten geri durduğumuz ve farklı, kapalı olduğumuz vakit fikirlerimiz beslenmez ve gelişemezsiniz derdi Ustad. Çok doğru. Sizin, bizim fikirleri dinlemeye ve alternatif kaynaklardan beslenmeye ihtiyaç vardır. Eğer inandığınız ideolojiden doğru ilerleyemezseniz geri kalır ve alternatif geliştiremezsiniz.

Haliyle böyle olunca toplumun bir parçası olmaktan çıkar, bireyseleşirsiniz. Yapılan eksikler, hatalar, yanlışlar tabiki de toplumu etkilemektedir. Ben daha fazla yanlış ve eksiklere düşmemek adına CHP meclis üyeliğinden istifa ediyorum. Ayrıca siyasi hırs uğruna emekçi kardeşlerimin emeğini heba edilmesi asla kabul edilemez.

Hiçbir siyasi parti tüzüğünde, emek üzerine oynanmamıştır. Ne akp ne de chp ellerinizi emekçi kardeşim üzerinden çekin. Siyaset toplumun önünü açmak içindir. Ne emekçinin ne de biz seçilmişleri zora koymak veya iradeyi hırs uğruna kurban etmek için değildir. Biz ne kimsenin maşası ne de kimsenin günah keçisi olduk; olmaya da niyetimiz yok.

Kimse bu yüzden kusura bakmasın. Bizim üzerimizden siyasi beceriksizliklerini örtmeye müsaade etmeyeceğiz. Bundan sonraki meclis üyelik görevimi hiçbir siyasi baskı altında kalmadan, kendi özgür ve hür irademi kullanarak geldiğim siyasi geleneğe bağlılığımla ve ezilen, ötekileştirilen işçi, emekçi