Antalya’nın İbradı ilçesinin CHP’li Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, partisinden istifa ettiğini ve Muharrem İnce’nin kuracağı partiyle hareket edeceğini açıkladı. CHP’nin son yapılan kurultayında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na oy vermediğini açıklayan, CHP’den iki dönemdir İbradı Belediye Başkanı olan Serkan Küçükkuru, yeni parti paylaşımlarının ardınan istifa ettiğini duyurdu.

Muharrem İnce’nin, parti kuruluşunu hızlandırmak ve tüzüğü belirlemek için Nevşehir’de bir otelde kampa giren 80 kişilik ekip içerisinde yer aldığı öğrenilen Küçükkuru, bugün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini şu sözlerle duyurdu:

“Antalya’ya onlarca defa gelen genel başkanımız AKP’den aldığımız, 34 sene sonra CHP bayrağını diktiğimiz İbradı’ya, istememize rağmen hiç uğramadı. Sonra kırsaldan neden oy alamıyoruz diye yakınıyoruz. Her hafta bir gaf yapmakta etkin muhalefet yapmak yerine AKP Genel Başkanı’nın gündem değiştirmek için ortaya attığı laflara cevap vermeyi tercih edip kendi iktidar programını halka anlatmak yerine kısır bir döngüde siyaset yapmaktadır. Ben de bu durumdan rahatsız olduğum için partimden istifa ediyorum. Daha etkin siyaset yapacağına inandığım Muharrem İnce’nin başlattığı hareketle kuracağımız partide mücadele edeceğim.”

Küçükkuru, Muharrem İnce’nin kuracağını açıkladığı partinin ilk belediye başkanı olacak.

CHP'de Muharrem İnce istifası