CHP ve HDP’ye yönelik mermili ölüm tehdidine mahkemeden karar

CHP ve HDP'ye yönelik mermili ölüm tehdidine mahkemeden karar

 CHP ve HDP’ye yönelik mermili ölüm tehdidine mahkemeden karar

04.05.2020 - 21:35

Güncelleme : 04.05.2020 - 21:35

AKP Gençlik Kolları üyesi Mehmet Emin Göç hakkında, ‘konutunu terk etmemek’ suretiyle adli kontrol kararı verildi. Sosyal medya hesabından bir kavanoz mermi fotoğraf paylaşarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu etiketleyen ve gözaltına alınarak, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen AKP Gençlik Kolları üyesi Mehmet Emin Göç hakkında konutunu terk etmemek suretiyle adli kontrol kararı verildi.

Sosyal medya hesabından bir kavanoz mermi fotoğraf paylaşarak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili Özgür Özel, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile HDP’nin resmi hesabını etiketleyen ve gözaltına alınarak, tutuklanması talebiyle mahkemeye sevk edilen AKP Gençlik Kolları üyesi Mehmet Emin Göç hakkında konutunu terk etmemek suretiyle adli kontrol kararı verildi.Sosyal medya hesabında, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu ve HDP’yi etiketleyen Göç, “Ben has karadenizliyim bi dolu var gö….de patlamasını istemiyorsanız adam olun reise birşey olur yada darbe olursa hiç kuşkunuz olmasın önce sizi öldürürüm” ifadelerini kullanmıştı. 

Tutuklama talebiyle sevk edildi Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre paylaşımın ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve Emniyet’teki işlemlerinin ardından Kartal’daki Anadolu Adliyesi’ne getirilen Mehmet Emin Göç, “zorla bir siyasi partinin faaliyetini engellemeye teşebbüs” suçundan tutuklanması talebiyle Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

‘Benim sicilim temizdir’ Hakimlikteki sorgusunda paylaşımı kabul eden Mehmet Emin Göç, şu ifadeleri kullandı: Darbe söyleminde bulundular. Ben de o anki sinir ile böyle bir resim paylaştım. Yapabileceğimden falan değil. Sadece sinirlendiğim için ve tepki olsun diye paylaştım. Benim sicilim temizdir. Silahım falan yoktur.

Ev hapsi kararı Hakimlik, şüpheli Mehmet Emin Göç hakkında konutunu terk etmemek suretiyle adli kontrol tedbiri uygulanmasına karar verdi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın