CHP devreye girdi Love Erdoğan’ pankartı da indirildi – haberbizden

CHP devreye girdi Love Erdoğan’ pankartı da indirildi

Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Karaman’da da CHP’nin parti binasına astığı “128 milyar dolar nerede?” yazılı pankartlar polis tarafından indirildi. Ancak bu defa gerekçe “Cumhurbaşkanı’na hakaret değil, Karaman Valiliği’nin getirdiği “Covid 19 tedbirleri kapsamında kent genelinde 30 gün boyunca toplantı ve gösteri yürüyüşü, el ilanı, bildiri, broşür dağıtma, afiş, poster açma ve meşale yakma yasağı” olarak gösterildi. 

Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre, CHP Karaman İl Başkanı Mustafa Cem Kağnıcı, AK Parti İl Başkanlığı’na asılan ‘Love Erdoğan’ afişinin de şikayetlerinin ardından kaldırıldığını açıkladı.

Kağnıcı yaşananları şöyle anlattı: “Pankartı astık. 2 gün boyunca emniyet yetkilileri indirilmesini sözlü olarak istedi. Biz de savcılık ve valilik kararı olmadan indirmeyeceğimizi söyledik. 14 Nisan Çarşamba günü güvenlik güçleri valilik kararı ile parti binamıza geldiler. Corona önlemleri kapsamında pankart asmanın, bildiri dağıtmanın bir ay yasaklandığını söylediler. Biz de pankartı indirdik

İlginç olan bize tebligat yapıldığı gün Karaman AKP il binasında ‘Love Erdoğan’ afişi asılıydı. Onlara bir tebligat yapılmadı. Biz ertesi gün bu afişe itiraz ettik. Dün akşam saatlerinde o afişin oradan indirilmesini sağladık.” (HABER MERKEZİ)

Bir Cevap Yazın