Buket Aydın altılı masa liderlerine HDP isterse.. – HABER BİZDEN

Buket Aydın altılı masa liderlerine HDP isterse..

aydın

Buket Aydın, altılı masada birçok tutarsızlığın ve belirsizliğin olduğunu savundu, “Devlet yönetimi bu, pikniğe gitmiyorlar. Bu tür konuları hiç konuşmuyorlar. Bir kez konuştular, konuşunca kavga ettiler, Nasıl bir yönetim şekli olacak?” diye sordu.

Aydın konuşmasında şunları söyledi:

“CHP’nin Ayasofya’yı tekrar müzeye döndürmek istediğini biliyoruz. Altılı masadaki diğer liderler, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Meral Akşener siz buna ne diyeceksiniz? Bu görüşte olduğunuzu düşünmüyorum. Meral Akşener, ‘Tekrar İstanbul Sözleşmesi’ne döneceğiz’ dedi. Diğerleri ne diyecek? Tüm liderleri konuk ettim daha önce. HDP’ye cumhurbaşkanı yardımcılığı verilirse Meral Akşener nasıl bir tavır sergileyecek çok merak ediyorum.”

“Mesela İstanbul Sözleşmesi, Meral Akşener tekrardan geri getirileceğini söyledi. Temel Karamollaoğlu ne cevap verecek buna?

Hepsine LGBTİ+ sorusunu sormuştum. Kemal Kılıçdaroğlu LGBTİ+’ların Türk aile toplumunu tehdit eden bir durum olmadığını düşünüyor. Karamollaoğlu, Davutoğlu ve Akşener’in böyle baktığını düşünmüyorum.”

“Veya gelelim HDP’ye bir bakanlık verilirse günün sonunda bir anlaşma çıkarsa sayın Akşener nasıl bir tavır sergileyeceksiniz?

Her şey seçilene kadar değil. Bizim halkımız çok enterasan. Anti Erdoğancılık var, o olmasın da ne olursa olsun. Sen nasıl bir şeyle karşı karşıya geleceğini düşünüyor musun? Devlet yönetimi bu, pikniğe gitmiyorlar. Bu tür konuları hiç konuşmuyorlar. Bir kez konuştular, konuşunca kavga ettiler, İYİ Parti masadan kalktı. Sorun çıkınca ekle Mansur Yavaş’ı, Ekrem İmamoğlu’nu. Nasıl bir yönetim şekli olacak?

%d