Bomba Kulis: Abdullah Gül AKP’den cumhurbaşkanı adayı olacak – haberbizden

Bomba Kulis: Abdullah Gül AKP’den cumhurbaşkanı adayı olacak

Türkiye’de siyasetin gündemine her geçen gün yeni gelişmeler ve iddialar oturuyor. Özellikle Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayının kim olacağına dair birçok senaryo ve tahmin gündeme gelirken, gazeteci Fatih Altaylı ise AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında gündem yaratacak bir iddiaya canlı yayında değindi.

“ZAYIF BİR İHTİMAL…”

Teke Tek programına Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun konuk eden Altaylı, siyaset kulislerinde geçtiğini belirttiği şok iddiayı konuğuna sordu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün AKP’den cumhurbaşkanı adayı olacağına dair iddialar hakkındaki sorusunu cevaplayan Karamollaoğlu, şu ifadeleri kullandı: “Ben bunu zayıf bir ihtimal olarak görüyorum.

Sayın Erdoğan ile Sayın Gül’ün arası bu kadar açılmışken Sayın Erdoğan’ın kendi yerine Sayın Gül’ü düşüneceğini zannetmiyorum. Erdoğan’ın Abdullah Gül Bey’e karşı güveni sarsılmış güveni yok…

İkincisi böyle bir teklif olsa Abdullah Bey kabul eder mi? Erdoğan ve partisi kamuoyunda ciddi manada oy kaydederken Abdullah Gül bu riski üstlenir mi? İşte bu noktada da tereddüt içindeyim. Bu bakımdan her iki yönden de riskli ve düşünülmesi gerek bir karar var. “

Bir Cevap Yazın