Azerbaycan Genelkurmay Başkanı görevden alındı!

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı görevden alındı

 Azerbaycan Genelkurmay Başkanı görevden alındı!

03.10.2020 - 15:55

Güncelleme : 03.10.2020 - 16:11

Azerbaycan ile Ermenistan arasında Karabağ’da çatışmalar sürerken flaş bir haber geldi. Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmettin Sadıkov görevden alındı. 27 yıldır Azerbaycan Genelkurmay Başkanlığı’nda bulunan Necmeddin Sadıkov görevden alındı. Sadıkov’un, Putin’e yakın bir isim olduğu iddia ediliyordu

TOVUZ’DA 7 SUBAYIN ŞEHİT EDİLMESİNDEN SORUMLU

Azerbaycan’ın görevden alındığı iddia edilen Genelkurmay Başkanı Necmettin Sadıkov’un, “Tovuz baskınında” ikisi general, beşi üst rütbeli yedi askerin şehit edilmesinde koordinatları Rusya üzerinden Ermenilere ilettiği belirtildi.

TÜRKİYE’Yİ SEVEN SUBAYLARA BASKI YAPTI

Azerbaycan Genelkurmay Başkanı Necmettin Sadıkov’un Türkiye’ye mesafeli yaklaştığı biliniyor. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Ordu Komutanı Kerem Mustafayev ile Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı ve Hava Kuvvetleri Komutanı Ramiz Tahirov’u 16 Temmuz 2020 tarihinde kabul ettikten sonra, Tahirov’un büyük baskılara maruz kaldığı öğrenildi.

TÜRKİYE’Yİ SEVEN SUBAYLARA MOBBİNG VE DİSİPLİN CEZASI

Azerbaycan’a ortak tatbikat için giden TSK mensuplarını sevinç gösterileriyle karşılayan Azeri askerler, bu tavırlarından dolayı Sadıkov tarafından mobbinge maruz kaldı. Disiplin cezası alanların yanısıra, maaşları kesilenler de oldu.

SADIKOV 27 YILDIR PUTİN’İN İSTEĞİYLE GÖREVDE

Azeri kaynaklar, Sadıkov’un uzun yıllar Putin’in desteğiyle görevde kaldığını belirtti. Sadıkov’un ayrıca Türkçe değil, sürekli Rusça konuştuğu da ifade edildi.

YORUMLAR

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.