Atilla Taş’tan Sedat Peker’in ‘Ezik miyim ben?’ sorusuna çarpıcı yanıt – haberbizden

Atilla Taş’tan Sedat Peker’in ‘Ezik miyim ben?’ sorusuna çarpıcı yanıt

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, organize suç örgütü lideri Sedat Peker’e yönelik soruşturmada Peker için ağırlaştırılmış müebbet hapis ve onlarca suçtan 260 yıl ile 400 yıl arasında hapis cezası istedi.

Peker, bu iddianame için “Bu cezalar bana yakışmadı, ezik miyim lan ben?” diye sordu, yanıt sanatçı Atilla Taş’tan geldi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Anayasal Düzene Karşı İşlenen ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, elebaşılığını Sedat Peker’in yaptığı suç örgütüne yönelik yürüttüğü soruşturmayı tamamlamıştı.

İddianamede, suç örgütü lideri Sedat Peker’ için ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Ayrıca Sedat Peker’in 19 ayrı eylemde birçok müştekiye karşı “var olan suç örgütünün korkutucu gücünden faydalanarak silahla yağma suçuna azmettirme” suçundan 250 yıldan 360 yıla kadar, “suç işlemek amacıyla silahlı örgüt kurma ve yönetme” suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar, 3 mağdura yönelik “tefecilik” suçundan 6 yıldan 18 yıla, 2 kişiye karşı silahla kasten yaralama” suçundan da 1 yıl 8 aydan 4 yıl 2 aya kadar olmak üzere toplamda 262 yıl 8 aydan, 392 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

Peker’den iddianameye açıklama geldi

Suç örgütü lideri Sedat Peker de bugün bir paylaşım yaparak verilen kararı değerlendirdi. Karara tepki gösteren Peker, “Hakkımda bir dava açılmış, bir tane ağırlaştırılmış müebbet hapis ayrıca da 300 – 500 sene de ceza istemişler. Vallahi bana hakaret etselerdi bundan daha iyiydi. Bazı şahıslara 5.000 sene 10.000 sene ceza istenirken bu istenen ceza bana hiç yakışmadı. EZİK MİYİM LAN BEN? 300 sayfalık iddianamede bir tane maddi delil olmaz mı ? Ses kaydı yok, ortam dinleme kaydı yok , suçlanan kişilerle suça dair hiçbir temasım yok. Dosyadaki sanıkların büyük çoğunluğunu hiç tanımıyorum. VALLAHİ SİZ DELİSİNİZ. Ben bu komik dosyadan bir gün bile ceza almam.” dedi.

Atilla Taş’tan Sedat Peker’e cevap

Sanatçı Atilla Taş da Sedat Peker’in bu tweetlerinin altına bir yorum yaparak, “Bana da 2 tane ağırlaştırılmış müebbet istemişlerdi. “Birisini paket yapın, birisini burada yerim demiştim. Komik cezalar. :)” dedi.

Bir Cevap Yazın